У Львові триває художня інтервенція радянського минулого. Фоторепортаж

2690 0
Художник Данило Ковач досліджує артефакти соціалістичної доби в повсякденному житті.

Данило Ковач народився у незалежній Україні й не бачив радянської влади. Проте спостерігав, як радянське життя проростає в сучасності, як бур’ян крізь асфальт. Роздуми про це спонукнули художника до творчого дослідження впливу уламків радянської ідеології, інституцій та архітектури на сьогоднішніх українців. Результатом стала виставка «Інтервенція», яка відкрилась у центрі Шептицького у Львові.

«Зв’язок із радянським минулим у мене відбувався в майстерні, облаштованій у приміщенні колишніх майстерень Спілки художників УРСР», – розповідає художник. Проект побудований на матеріалах, які залишились у майстернях – плакатах, газетах, книжках, макетах монументальних розписів і мозаїк. Данилові було важливо досліджувати радянські артефакти в побутовому житті та створити історію про них.

Роботи, включені до експозиції, створені у 2013-2014 роках. Одна з них – під враженням від Революції Гідності. Данила вразило, що кулі часто влучали майданівцям саме у праве око.

Виставка триватиме два місяці.

Діана Горбань


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!