Після пластичної операції померла 18-річна дівчина. У Львові вдруге визнали винним лікаря

4761 0
Інцидент трапився ще у серпні 2015 року.
Фото умовне

Фото умовне

Львівський апеляційний суд підтвердив вирок лікарю-анестезіологу Сергію Сисоєву, якого обвинувачували у неналежному виконанні професійних обов’язків, які призвели до смерті 18-річної пацієнтки після пластичної операції на носі. 

Джерело: ЄДРСР

Інцидент трапився ще у серпні 2015 році. Тоді Сергій Сисоєв працював анестезіологом у Львівській міській косметологічній лікарні, що розташована на просп. Чорновола. Загибла ж прийшла до клініки на ринопластику. 

Згідно з висновком судово-медичної експертизи, причиною смерті дівчини стала гостра дихальна недостатність, яка розвинулась внаслідок аспірації крові в респіраторний відділ легень. До останнього призвело своєчасно не проведене відсмоктування вмісту трахеї та бронхів, що спричинило тяжкі наслідки для хворої. 

Натомість Сисоєв у суді свою провину заперечував, вказуючи, що після операції пацієнтка самостійно не дихала, тому він продовжував вентиляцію легень та допомагав їй дихати. Приблизно через 30 хвилин після завершення операції у дівчини з’явились поодинокі самостійні вдихи, але їй продовжували допомагати дихати.

Також у Львівській ОВА при департаменті охорони здоров’я створили спеціальну комісію. Її члени заявили, що якість медичних послуг, які надавав лікар, були незадовільними, а смерті можна було уникнути. Окрім того, медична документація велась некоректно, а причиною летального випадку була реакція на один із медикаментів. 

Відтак Львівський апеляційний суд підтвердив вирок Шевченківського райсуду Львова, за яким лікаря визнали винним у неналежному виконанні професійних обов’язків (ч.1 ст. 140 КК України). Проте через закінчення термінів притягнення до відповідальності чоловіка звільнили від покарання. 

Нагадаємо, що нещодавно стало відомо про смерть хлопчика, який впав у кому після операції у стоматологічній клініці. 13 січня медики львівської Лікарні святого Миколая констатували смерть мозку дитини. 

Володимир Федорович

_____________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!