У Львові відбулася акція на підтримку полонених та зниклих безвісти військових 24-ої бригади

3311 0
Рідні по декілька місяців, а дехто і від початку війни не бачили своїх чоловіків, синів, братів, батьків.

У Львові відбулася акція підтримки рідних військовослужбовців 24-ої окремої механізованої бригади імені короля Данила, які досі перебувають у ворожому полоні або вважаються зниклими безвісти. Дружини, матері, сестри воїнів зібралися на площі перед Оперним театром, щоб вкотре нагадати, що їм потрібна допомога, і української влади, і міжнародних організацій.

«Я, дружина військовополоненого Василя Лісового, сім місяців не бачила свого чоловіка. Я знаю, де він перебуває, але від наших організацій нам не надходило, і ми нічого не знаємо офіційно. Ми вимагаємо, щоб його повернули, він важко хворіє, у нього рак кісток. Я навіть не знаю, у яких умовах він там перебуває і чи зможе пережити зиму. Будь-яке переохолодження може сприяти прогресу ракових клітин. Також психологічний стан у нього дуже важкий, це ми дізналися від побратима, який повернувся нещодавно з полону», – каже жінка.

 

За її словами, у полоні перебуває також батько чоловіка. Й таке стається рідко, щоб двоє чоловіків з однієї сім’ї були у полоні, і водночас немає офіційної інформації, зокрема від Червоного Хреста, яку би їм надали. До того ж, батько чоловіка важко поранений, про що родині повідомив також побратим, який нещодавно звідти повернувся.

«Мій чоловік, Юрій Закопець, з 2014 року захищає нашу землю на сході України. Їхня бригада перша зустріла ворога. Я знаю, що мій чоловік у полоні, бачила багато відео і фото, але від Червоного Хреста підтвердження так і не прийшло. Понад 5 місяців ми просимо допомоги, щоб його повернули, і наша маленька донечка нарешті зустрілася з татом», – каже дружина іншого військовополоненого.

Родичі воїнів скандували «Чекаємо активних дій» як від української влади, так і від міжнародних організацій, «Волю нашим захисникам».

Юлія Осим

Фото та відео Марта Байдака/ Твоє місто

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!