У Львові вперше в Україні пересадили легені, а ще – серце дитині

3589 0
Серце отримав 13-річний хлопець з Волині, а легені – 56-річний львів’янин.
Фото: КЛШМД

Фото: КЛШМД

Медики клінічної лікарні швидкої медичної допомоги у Львові перші в Україні провели пересадку легень дорослому пацієнту та серце – дитині. Донором для врятованих реципієнтів став 54-річний чоловік, який помер від геморагічного інсульту. Про це повідомляє пресслужба лікарні.

Новий дихальний орган отримав 56-річний львів’янин Віктор, який понад 10 років хворів на бульозну емфізему легень. Останні три роки чоловік практично не виходив з дому, бо був кисневозалежний. Зі слів медиків, без пересадки легень пацієнту залишалося жити кілька місяців. Вперше в Україні трансплантацію легень львівські лікарі Ігор Гуменний, Роман Домашич та Юрій Король провели з допомогою польських колег.

Серце трансплантували 13-річному Максиму з Волині. У липні цього року у юнака раптово стався інсульт, і він декілька тижнів пробув у реанімації. Лікарі кажуть, серце хлопця вже не могло працювати, тому була потрібна пересадка. Першу дитячу пересадку серця львівський кардіохірург Віталій Петров провів спільно з командою Бориса Тодурова з Інституту серця.

Крім трансплантованих серця та легень, від посмертного донора пересадили також печінку та нирки.

У львівській лікарні додають, що невдовзі планують трансплантувати рогівку ока, яку теж було вилучено у померлого донора.

Фото Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!