У Львові запрацював муніципальний велопрокат. Як скористатися?

6459 0
У Львові розпочав роботу муніципальний велопрокат Nextbike . Тепер жителі міста, а також його гості зможуть пересуватися вузькими вулицями міста на велосипедах. Про те, як скористатися такою послугою та скільки це коштуватиме Tvoemisto.tv розповів співзасновник компанії NextBike Україна Остап Буденкевич.
фото: Дарини Романець

фото: Дарини Романець

Як це працює?

Для того, аби стати користувачем Nextbike потрібно зареєструватися на сторінці http://www.nextbike.com.ua/uk/lviv/ або завантажити додаток Nextbike для смартфонів,залишивши свої власні дані.  Nextbike – це міжнародна система, тому  абонемент діє також за кордоном, для цього не потрібно заново реєструватися.

Для того, щоб орендувати велосипед, треба ввести ідентифікаційний номер велосипеда за допомогою мобільного додатку або гарячої лінії. Після цього ви отримаєте код, який допоможе відкрити замок велосипеда.

Щоб повернути велосипед, потрібно заблокувати його на автоматичній стійці й підтвердити повернення за допомогою пункту меню «Повернути» на терміналі або за допомогою мобільного додатку. Після повернення велосипеда у стійку, треба дочекайтесь сигналу системи, що велосипед повернуто.

Скільки коштує?

Після реєстрації потрібно придбати абонемнт. Їх є три типи: місячний, річний, Pay as You Go (все разом).  Тариф визначався за розрахунками проїзду громадським транспортом,  середня вартість якого – 4 грн.

Абонемент на місяць 120 грн

Кожного дня 0-30 хв

Безкоштовно

Наступні 30 хв 
31-60 хв

4 грн

Наступні 30 хв 
61-90 хв

4 грн

Кожна наступна година 

50 грн

 

Абонемент на сезон (1 березня-31 жовтня) 800 грн

Кожного дня 0-30 хв

Безкоштовно

Наступні 30 хв 
31-60 хв

2 грн

Наступні 30 хв 
61-90 хв

2 грн

Кожна наступна година

50 грн

 

Без абонементу Pay as You Go

Немає безкоштовних хвилин

0-30 хв

50 грн

Кожна наступна година

50 грн

 

 

Після трьох годин безперервного використання велосипеду, якщо це є місячний абонемент, тарифікація збільшується. Остап запевняє, що це має стимулювати людей їздити на коротких дистанціях.

Який штраф?

Велосипед потрібно повернути назад на будь-яку станцію мережі. Якщо цього не зробити протягом 12 годин після завершення оплаченого часу, то потрібно буде сплатити  штраф у розмірі 15 тисяч гривень. Після цього користувачу блокують доступ до системи і він потрапляє у чорний список.

Де розміщуються станції?

Наразі у місті доступні 55 велосипедів на 5-ти станціях прокату:

  • на площі Ринок,
  • біля Львівського національного університету ім. Івана Франка,
  • на зупинці на перехресті вулиць Степани Бандери та Чупринки,
  •  на вул. Княгині Ольги біля Аквапарку,
  • на вул. Смаль-Стоцького біля Технопарку.

У майбутньому планують збільшити кількість велосипедів у Львові до 220-ти. Остап Буденкевич зазначив, що «це є приватний комерційний проект, який не має жодних бюджетних грошей і не створює конкуренції маршруткам, а пропонує альтернативу».

Читайте також: Яким буде муніципальний велопрокат у Львові?

Нагадаємо, такі велопрокати вже давно діють у Варшаві, Ризі та Лондоні.

Підготувала Даря Романець

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!