На Сихові пропонують перепланувати частину вулиць. Як вони можуть змінитися

8340 0
У Львові розробили проєкт перепланування вулиць. У першій пропозиції йдеться про транспортний вузол та пов'язані з ним перехрестя з вулиці Хуторівка на проспект Червоної Калини.
Фото умовне

Фото умовне

У Львові розробили проєкт «Перепланування вулиць Львова на безпечні та екологічно чисті». Він, зокрема, передбачає змінення планування транспортного вузла та пов'язаних із ним перехресть заїзду на проспект Червоної Калини із вулиці Хуторівка.

Згідно із плануванням, на вулиці пропонуть організувати єдину цілісну інфраструктуру для велосипедних маршрутів, розмежувати окремі ділянки пішохідних шляхів, велосипедних доріжок, встановити засоби заспокоєння руху на в’їзді в житлову зону. Окрім того, пропонують перенести пішохідний перехід на перехресті вул. Гната Хоткевича – проспекту Червоної Калини та зменшити кількість фаз роботи світлофору, а також перенести автобусну зупинку ближче до трамвайної у напрямку центру.

Щоб покращити умови для громадського транспорту на ділянці пропопонують організувати окремі заїзди для громадського транспорту з напрямку центру до вулиці Хуторівка, влаштували окрему фізично відділену смугу для громадського транспорту біля перехрестя; організувати більш зручний перетин перехрестя проспект Червоної Калини-вул. Гната Хоткевича.

Читайте також: На якому етапі реконструкція вулиць Шевченка і Пилипа Орлика та коли їх завершать

Для зменшення кількості транспорту на вулиці планують збільшити кількість смуг зі зменшенням їх ширини, організувати окрему смугу для транзитного потоку та зменшити кількість фаз роботи світлофору.

Крім того, за проєктом перепланування, пропонують заборонити поворот з проспекту Червоної Калини на вулицю Чукаріна (виїзд з вул. Хуторівка) та надати альтернативу у вигляді використання окремої смуги громадського транспорту для повороту праворуч та окремої смуги для наступного розвороту. Для реалізації на ділянці встановлять розділові дорожні стовпчики для заборони повороту.

Навколо ТЦ «Шувар» у середньостроковій перспективі пропонують облаштувати квазікільце:

Окрім того у проєкті йдеться про організацію на проспекті Червоної Калини транзитного потоку – смуга руху на прямий трафік та для транзитних потоків, з якої дозволяється рух лише вперед та перебудова в сусідні смуги із забороною поворотів чи розвертання. На ділянці також пропонують облаштувати окрему смугу для громадського транспорту, паркувальні місця та висадково/посадкові зони.

Зокрема, пропонують зменшити кількість фаз роботи світлофору:

Зазначимо, що проєкт «Перепланування вулиць Львова на безпечні та екологічно чисті» фінансується Gap Fund, що є мультидонорською ініціативою Німеччини та Люксембургу, виконавцями якої є Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у партнерстві з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та Світовим банком (WB).

Додамо, що Tvoemisto.tv звернулося до Львівської міської ради за коментарем щодо термінів реалізації проєкту та оплати робіт.

Нагадаємо, що між мікрорайонами Сихів та Новий Львові облаштують смуги руху для велосипедистів. Нові велосмуги з’єднають з існуючою велоінфраструктурою, збудованою в межах трамвайної колії на Сихів. 

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!