У Польщі хочуть змінити процедуру працевлаштування українських заробітчан

2883 0
Міністерство праці, сім'ї і соціальної політики пропонує внести зміни в закон «Про сприяння працевлаштуванню».
фото: studway.com.ua

фото: studway.com.ua

Міністерство праці, сім'ї та соціальної політики Польщі виступило з пропозицією внесення змін до закону «Про сприяння працевлаштуванню», які торкнуться процедури працевлаштування українців, повідомила в інтерв'ю газеті «Наш вибір» голова «Фонду розвитку «Поза межами»» Ксенія Наранович. Зміни, запропоновані міністерством, торкнуться польської системи заяв, що функціонує в країні вже понад десять років.

Так, кожен роботодавець може подати завірену в місцевому управлінні праці декларацію про те, що хоче взяти на роботу іноземця. Така система дозволяє громадянам інших держав працювати в Польщі до шести місяців без оформлення дозволу на роботу. Система діє для громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Російської Федерації та України. За словами Ксенії Наранович, тепер питання заяв роботодавців буде визначатися не законом, а наказом. А практика заяв стане з тимчасової постійною.

Читайте також: Світлана Одинець: «Нині ми стоїмо на порозі нової хвилі міграції. І це добре»

«У проекті закону обмежується коло юридичних осіб, які в принципі можуть оформляти дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу (новий тип дозволу, який вводиться згідно з директивою Євросоюзу) та заяви», – пояснила Наранович. Заяви для роботодавців стануть платними, їх вартість складе 30 злотих (близько семи євро), також буде мати значення те, чи мав роботодавець проблеми з закладом соціального страхування.

Тим не менш, у запропонованих змінах є і позитивні моменти. Так, у разі зміни роботодавцем назви підприємства або форми юридичної особи, заява залишиться чинною і її не треба буде міняти. «Це, безумовно, полегшення і для польських роботодавців, і для іноземних працівників. Так що, можна сказати, в деяких моментах проект закону вносить більше ясності. Зате інші зміни турбують», – додала експерт. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!