У Раді підтримали скасування ЗНО для вступників із окупованого Донбасу

2337 0
Поки що вступники з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей можуть претендувати на безкоштовне навчання лише в обмеженому переліку вишів.

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроєкт про спрощення процедури вступу до закладів вишої освіти для абітурієнтів із окупованого Донбасу. За ухвалення законопроєкту сьогодні, 3 липня, під час засідання за основу проголосували 266 депутатів, а за прийняття законопроєкту в цілому — 310 (один проти).

Йдеться про зміни до Закону України «Про вищу освіту», які ініціював президент України Володимир Зеленський. 24 червня він передав відповідний законопроєкт до Верховної Ради.

Читайте також: Чи треба брати дітей із окупованих територій на навчання в Україну

Відповідно до нього, діти з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей змогли б вступати до всіх вишів України без необхідності складати ЗНО. Окрім того, держава буде оплачувати їхнє навчання.

Поки що вступники з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей можуть претендувати на безкоштовне навчання лише в обмеженому переліку українських вишів.

Нагадаємо, вступна кампанія у вищих закладах освіти триватиме з 1 по 22 серпня

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!