У Шевченківському гаю фіксуватимуть кожен день війни умовним дзвоном

868 0
Автор інсталяції регулярно збиратиме об’єкти в Львівському скансені, щоб разом вдарити у набат і помовчати за загиблими, вшанувати їхню пам’ять.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

У Шевченківському гаю відкриють арт-інсталяцію Влодка Кауфмана «НАБАТ». Відкриття відбудеться сьогодні, 6 грудня, в Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького. Організатором проєкту є Кримський дім у Львові. 

Масштабна конструкція передбачає нанизування різноманітних дзвонів та всього, що може виконувати їхню функцію. 

«Основна мета проєкту — це нагадування, тому що з часом в людей до будь-якого страху, катастрофи випрацьовується синдром звикання. От цей синдром звикання до війни, це одна з найбільших проблем, яка може бути. І ми вирішили фіксувати кожний день війни умовним дзвоном. Умовним, тому що це не традиційний сакральний дзвоник, а будь-який металевий предмет, який видає звук», — зазначив автор виставки, український художник Владко Кауфман.

За його словами,  в інсталяції є корпуси від ламп, від газових балонів, вогнегасників, медичних приладів, старих гільз, привезених з війни. Щодня до звучання об’єкту додаватиметься новий звук і всі охочі можуть принести свій «дзвін». Наповнення «НАБАТу» триватиме аж до перемоги.

«Проєкт висвітлення дзвонів, це наша підтримка і наш маніфест проти війни», — підкресив керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Автор інсталяції регулярно збиратиме об’єкти в Львівському скансені, щоб разом вдарити у набат і помовчати за загиблими, вшанувати їхню пам’ять.

Ірина Давосир

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!