У школах та дитсадках Львівщини планують впровадити нові програми. Що відомо

1923 0
Йдеться про програми з математики та англійської мови.
фото: Laura Rivera/ unsplash

фото: Laura Rivera/ unsplash

На Львівщині нещодавно завершився обласний конкурс «Інноваційні програми і дидактичне забезпечення». Перше місце посіла програма «НейроСтарт: підготовка до школи (математика)», яку створили доценти кафедри початкової та дошкільної освіти ЛНУ ім. Івана Франка Богданна Турко та Валентина Деленко. Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.

«Доброї освіти не можливо досягти без нових вдосконалених підручників, нових програм, нових методичних розробок і за цим всім стоїть велика праця вчителя. З цією метою ми вже в четверте поспіль проводимо конкурс освітніх інновацій. Програми цьогорічних переможців та лауреатів будуть надіслані у заклади освіти і ми будемо пропагувати їх у межах Львівської області», – розповів Олег Паска.

Цьогорічний переможець - програма «НейроСтарт: підготовка до школи (математика)» направлена на розвиток математичних здібностей у дітей дошкільного віку.

«Ми почнемо впроваджувати цю програму з січня наступного року у тих закладах дошкільної освіти, які зголосяться її впровадити», - розповів Олег Паска.

Цю програму представили її розробниці Богданна Турко та Валентина Деленко.

Читайте також: На Львівщині відкриють нову школу. ЇЇ будували 16 років

«Нам хотілося зробити таку програму, яка мала б свою родзинку. Ми вирішили додати до звичайної підготовки до школи елементи нейроігор. Насправді математика є початковим етапом, на цьому ми не зупинимося, програма націлена на всебічний розвиток старшого дошкільника і ми плануємо рухатись далі та доповнювати її іншими освітніми рівнями відповідно до базового компонента дошкільної освіти», - розповіла Валентина Деленко.

«НейроСтарт» має допомогти дитині краще запам’ятовувати, розвинути логічне мислення і як наслідок – краще вчитися у школі.

«Нове покоління дітей потребує нових методів, нових форм навчання і ми практичні вчителі і викладачі знаємо, що саме потрібно додати. Саме нейровправи будуть допомагати дітям виконувати ті побутові речі, які вони виконували раніше, але у новій формі. Вправи, які ми пропонуємо, допомагають розвивати обидві півкулі головного мозку», - додала Богданна Турко.

Зокрема, в межах конкурсу створили програму «Білінгвальний курс за вибором. English for Medicine. 11-12 kl.». Дана програма розрахована на учнів 11-12 класу, які навчатимуться за напрямком біотехнології, медицина та екологія. Завданням курсу є розвиток навичок професійної комунікації англійською мовою.

«Це і моделювання діалогів з пацієнтами та колегами, різноманітних медичних ситуацій. Програма також направлена на опановування медичної термінології, зокрема вивчення термінів анатомії, фармакології, сучасної діагностики. Ми розуміємо, що Україна зараз інтегрується в міжнародний інформаційний простір і наша зброя – це інформація. Розвиток медицини також залежить від настанов міжнародних організацій з охорони здоров’я і ми повинні вміти їх читати», - розповіла авторка програми Оксана Білинська-Слотило.

Читайте також: Кожна школа матиме е-паспорт безпеки – Шмигаль

Також програма включає вивчення тематичних аудіо та відео матеріалів, написання наукових статей.

Кожен модуль займає 12 годин і має відповідні критерії оцінювання. 

Авторка курсу планує створити сайт, на якому кластерно будуть розміщені матеріали кожного модуля, а учасники працюватимуть над цікавими проєктами. Завершенням курсу має стати «своєрідна феєрична конференція з представленням своїх творчих продуктів і проєктів, де діти зможуть відчути себе частинкою медичної, біотехнологічної спільноти».

Зазначимо, цьогоріч на розгляд конкурсної комісії подали 15 програм. До складу фахового журі увійшло 6 професорів, докторів наук, 5 кандидатів наук та 18 педагогів-практиків з великим стажем роботи.

Нагадаємо, вчителі із Львівщини написали для учнів 7 класу новий підручник з фізики.

__________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!