У «Сколівських Бескидах» зацвіло лісове зілля. Чим воно корисне

2059 0
У всіх частинах первоцвіту є значна кількість вітаміну С.
ФОТО: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК "СКОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ"

ФОТО: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК "СКОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ"

На території Бутивлянського лісництва НПП «Сколівські Бескиди» масово квітне первоцвіт весняний Primula veris (Primula officinalis). Ця рослина має багато народних назв – аптечна скороспілка, баранчики, веснівка, весняник лікарський, ключики, лісове зілля, медяник, первенець, первоцвіт лікарський, примула.

Первоцвіт застосовують як лікувальний і цінний вітамінний засіб. Крім цього, молоді листки рослини є інгредієнтом для перших страв і салатів. Він також містить значну кількість вітаміну С. Зокрема, в листках міститься до 6% аскорбінової кислоти, а у квітках – до 4,7%.

Первоцвіт є цінною медоносною рослиною, а траву й квітки використовують для приготування фарби. Ще рослину культивують з декоративною метою.

Первоцвіт весняний є прародичем примули, яку залюбки вирощують на клумбах.

Фото національного парку «Сколівські Бескиди»

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!