У центрі Львова дозволили збудувати 25-метровий готель

15620 1
Забудовник ще має отримати дозвіл на початок робіт у ДАБІ.
Візуалізація ЛМР

Візуалізація ЛМР

У центрі Львова, на пл. Міцкевича, 9, погодили будівництво 25-метрового готелю. Відповідні містобудівні умови та обмеження затвердили на виконкомі ЛМР сьогодні, 7 лютого.

Читайте також: На місці вілли на Коновальця хочуть збудувати 6-поверхівку

У будівлі планують розмістити готель із адміністративно-торговими приміщеннями та підземним паркінгом. Це вже другі містобудівні умови на забудову цієї ділянки. Перші видали у грудні 2018 року. Тоді максимальна висота будівель не мала перевищувати 22,4 м, цього разу – 25 м із максимальним відсотком забудови земельної ділянки. 

Нинішній стан земельної ділянки

Читайте також: На вулиці Сулими хочуть збудувати багатоповерхівку та дитсадок

Як зазначив під час виконкому керівник управління архітектури та урбаністики Антон Коломєйцев, тепер ТзОВ «Центр розвитку нерухомості» має отримати дозвіл на початок робіт у ДАБІ та вести будівництво в межах червоних ліній вулиць Братів Рогатинців, Староєврейської та площі Міцкевича з примиканням до наявних будинків.

Забудовник має провести міжнародний конкурс, як того торік вимагала Львівська обласна спілка архітекторів. Сьогодні ж вони на виконкомі просили дозволяти будівництво в центральній частині лише після затвердження історико-архітектурного опорного плану Львова. Натомість очільниця юридичного департаменту Гелена Пайонкевич каже, що попередні містобудівні умови видавали на основі детального плану території й кілька судових рішень підтвердили правомірність цих документів.

Будинок №9 на площі Маріацькій (тепер Міцкевича – ред.) у 1839 році збудував архітектор Вільгельм Шмідт для Венцеля Гудеца. Будинок став одним із перших на цій площі. Наприкінці XIX століття у партері правого крила будинку був магазин фірми «Рудольф Дітмар» – віденської фабрики метеорних ламп.

У 1990-х роках сусідній будинок №10, який називали «вивихнутим», згорів, а будинок №9 почав руйнуватися через просідання ґрунтів. За іншою версією представники Спілки художників, які працювали у будинку, підрубали несучі мури у підвалах, створивши там майстерні, через що і завалилася сходова клітка. У 1997 році будинок демонтували через аварійність.

2001 року ВАТ «Львівнафтопродукт» отримує в оренду на 50 років із правом викупу ділянку площею 0,1090 га на Міцкевича, 9 для будівництва адміністративно-торгового центру. Розпочати роботи заважали судові процеси, адже до демонтажу будинку Львівська обласна спілка художників орендувала тут приміщення та оформила право власності на деякі з них. У 2006-2007 роках право власності скасували через суд.

Наступного року ТзОВ «Центр розвитку нерухомості», яке у 2005 році придбало цю ділянку у «Львівнафтопродукту» і належить Віталієві Антонову – власнику ПАТ «Концерн Галнафтогаз» (заправки «ОККО»), – отримало від міськвиконкому дозвіл на проектування об’єкта будівництва. Після цього забудовник мав розробити та узгодити проект і заплатити інвестиційний внесок. Тоді ж у міста була ідея відновити зруйнований будинок, наповнивши його сучасними функціями, або збудувати новий, який би гармонійно вписався у наявне історичне середовище. Втім, роботи так і не почали через спротив спілки художників. 

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:
7 Лютого, 2020 15:22
Андрій Руїни в купі з бомжамі і то цікавіше виглядають, ніж ота лікарня
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!