У Великій Бродівській синагозі, яка є пам’яткою архітектури, обвалився дах

1958 0
Велика Бродівська синагога є єврейською перлиною Галичини.
Фото: Броди online

Фото: Броди online

На Львівщині, у Великій Бродівській синагозі стався обвал однієї з колон головної зали, що тримала дах. Про це повідомляють Броди online.

Читайте також: Перший концерт фестивалю LvivМozart провели на руїнах синагоги у Бродах. Атмосферні фото

Що стало причиною обвалу – наразі не відомо. Колона зруйнована, а дах, який до того був аварійний, зірвало ще більше.

Про руйнувіання синагоги почали писати й небайдужі у соцмережах.

«Ось так загинається одна з єврейських перлин Галичини – Бродівська синагога. Рік тому ЛьвівМозАрт влаштував пафосний концерт з квитками за шалені гроші, при цьому синагогу використали як сцену, але палець об палець не вдарили, аби хоч на йоту зробити щось в синагозі. Дуже символічно звучав тоді кадіш (поминальна молитва). Ганьба місцевій владі, яка мовчазно спостерігає за руйнуванням цієї будівлі. А відповідь в них одна – не має коштів. Але справа не в грошах, а в бажанні. Зате є мовчазна згода спостерігати за руйнуванням пам'ятки архітектури», – зазначають дописувачі.

Довідково

Велика Бродівська синагога – колишня синагога у місті Броди на Львівщині. Кам’яна будівля, зведена у XVIII ст., зараз перебуває в аварійному стані. Синагога має статус пам’ятки архітектури національного значення. Синагога розташована на південному заході від площі Ринок, на сучасній вулиці Гончарській. Перші згадки про дерев’яну синагогу в Бродах належать до кінця XVI ст. Нині божниця знаходиться в руїні. Втрачені північна та південна прибудови будівлі. Влітку 1988 р. обвалилася західна стіна, а починаючи від 2006 року систематично почали обвалюватися склепіння. У квітні 2019 р. місцевий активіст встановив нові двері.

Нагадаємо, 4 серпня 2019 року, в рамках третього фестивалю класичної музики LvivMozArt, на руїнах синагоги відбувся симфонічний концерт-реквієм, присвячений австрійському письменнику та публіцисту Йозефу Роту. У концерті було задіяно понад 200 митців та зіркових солістів з усього світу.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!