![](/media/gallery/full/5/3/5345234234213.jpg)
У врятованій пам'ятці на вулиці Нижній Вал 37/20, де за сюжетом жив головний герой роману Валер'яна Підмогильного «Місто» Степан Радченко, відкрили Культурний простір «Кузня» (drib37). Про це повідомили на сторінці простору в Instagram.
На початку повномасштабного вторгнення представники Подільської громади досліджували будівлі, які можуть бути потенційними памʼятками, але перебувають під загрозою знищення, пише The Village.
Тоді знайшли цю будівлю, отримали її законно у власність, оформили статус щойно виявленої пам'ятки архітектури.
Раніше тут і справді була розташована кузня, яку збудували у 1900 році. Будівля зберегла свою автентичність, зокрема композицію й фасади, тому є цінною, пояснюють у департаменті культурної спадщини КМДА.
Тепер тут облаштували культурний простір із галереєю. Першою проведуть фотовиставку-рефлексію митця Микити Журавльова, присвячену Одесі.
Простір працюватиме з 12:00 до 21:00. У цей же час можна буде відвідати й виставку. Вона триватиме лише 21 й 22 травня (із можливим продовженням), а відкриття о 18:00. Вхід – вільний донейт, усі кошти передадуть підрозділу ГУР МО «Химера».
__________________________________________________________________________________________________