
Фото: Іван Станіславський / Твоє Місто
631,76 млн гривень за оренду землі у Львові надійшло до бюджету громади у 2024 році. Це майже на 100 млн гривень більше, ніж у 2023 році. Лідером за кількістю укладання договорів оренди впродовж десяти років є Шевченківський район. Про це повідомили в управлінні земельних ресурсів Львівської міської ради.
Як йдеться у повідомленні, у 2024 році, згідно із базою чинних договорів оренди, у Шевченківському районі зафіксували 529 договорів на загальну суму 147, 8 млн грн.
Друге місце зайняв Сихівський район. У трійці лідерів також Залізничний район.
Читайте також: Чотирнадцять земельних ділянок на Львівщині виставили на торги
Зокрема, рекордними цього року стали надходження коштів до бюджету від відшкодування втрат за фактичне землекористування – 35,6 млн гривень. Також відділ правового забезпечення департаменту подав майже дві сотні позовних заяв та судових наказів до суду, зокрема і щодо стягнення заборгованості за договорами про відшкодування втрат, а також стягнення безпідставно збережених коштів, та заборгованості за оренду комунальної землі, на суму понад 60 млн грн.
В управлінні земельних ресурсів додали, якщо раніше найдорожчою була оренда в центральній частині Львова, то нині, зважаючи на зміни у чинному законодавстві, чіткої градації вже немає. Натомість дедалі актуальнішими і затребуванішими стають великі площі, розміщені на околиці міста.
Додамо, що зараз у Львові підприємці почали масово оформляти земельні ділянки під промислові потреби і розвивати там бізнес.
Нагадаємо, Печерський суд Києва наклав арешт на земельну ділянку площею 1,8 га на вул. Козельницькій, 4 у Львові, де будують багатофункціональний житловий комплекс. Ділянка належить Інституту регіональних досліджень імені Долішнього Національної академії наук України.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.