Україна не планує впроваджувати Covid-паспорти, для подорожей наразі вистачить і довідки

1477 0
Довідка буде безкоштовною, втім, вона не буде обов’язковою всередині країни.
Фото: Steven Cornfield for unsplash

Фото: Steven Cornfield for unsplash

Україна поки що не планує впроваджувати Covid-паспорти. Наразі, згідно з міжнародними правилами, достатньо довідки про вакцінацію.

Про це в інтерв’ю ТСН заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, Україна поки що діє в межах виключно міжнародного законодавства. «Є міжнародні медико-санітарні правила, є додаток №6 до цих правил, який чітко прописує форму і вимоги до міжнародного свідоцтва про вакцинацію. І наразі жодних інших паспортів ми не збираємося впроваджувати».

Читайте також: Хорватія продовжила рішення про обмеження на в'їзд для українців

Він додав, що Україна хоче систему охорони здоров’я перелаштували так, що за потреби можна було без особливих труднощів видати ту форму довідки людині, яка буде подорожувати, якщо, імовірно, якась країна введе вимогу, що її треба буде пред’явити.

Довідка буде безкоштовною, втім, вона не буде обов’язковою всередині країни. «100% можу сказати, що такого не буде, допоки є обмежений доступ до вакцин. І наразі ми чітко розуміємо підходи до запровадження або незапровадження якихось довідок», – сказав Ляшко.

Він наголосив, що необхідно розділяти питання імунного паспорта і міжнародного свідоцтва про вакцинацію.

«У нас уже велика кількість людей, які перехворіли і потрапили в статистику, є люди, які перехворіли, але їх система охорони здоров’я не побачила, бо не звернулися за медичною допомогою, перенесли легко, не звернулися за тестуванням. Такі люди є. І в них є імунітет, який утворився внаслідок хвороби. Тому впровадження довідок і паспортів може призвести до поділу людей. Зараз розглядаються різні питання як на рівні ЄС, так і на рівні ВООЗ, і ми долучені до цих процесів, тому треба ухвалювати рішення виважено, які мають враховувати як захист і вплив на епідемію, так і права людини зробити певні речі та вибір», – додав головний санлікар.

Читайте також: Якою має бути маска, щоб точно захистила від коронавірусу. Пояснюють дослідники

Нагадаємо, раніше Ляшко повідомляв, що питання можливого введення спеціальних паспортів, які можуть видаватися після вакцинації від Covid, перебуває на контролі, однак ще вивчається, чи може людина після вакцинації інфікувати інших.

Він також додав, що правила дозволяють видавати свідоцтво про вакцинацію тільки в тому випадку, коли використовується препарат, схвалений ВООЗ.

Старт кампанії вакцинації в Україні заплановано на другий тиждень лютого. Держава отримає 117 000 доз вакцин Pfizer/BioNTech у межах ініціативи COVAX.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!