Київ

Україна судитиме російського офіцера за катування українців у морозильних камерах Гостомеля

610 0
В морозильних камерах на території авіаційного підприємства утримували близько 100 осіб.

Київські прокурори скерували до суду справу щодо офіцера росгвардії, який ще в березні 2022 року катував цивільних у морозильних камерах Гостомельського аеропорту. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно заступника командира по роботі з особовим складом загону мобільного особливого призначення “Ратибор” управління росгвардії по Красноярському краю за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними розслідування під час окупації Гостомеля у березні 2022 року обвинувачений спільно з підлеглими утримували на території авіаційного підприємства близько 100 осіб.

Людей тримали у трьох морозильних камерах, які не функціонували. У найменшій площею 6 кв. м. перебувало 15 осіб, у найбільшій – близько 30 і більше.

Зазначається, що серед утримуваних були як цивільні, так і військовополонені. Люди не мали необхідної медичної допомоги та достатнього харчування, спати доводилося, сидячи на підлозі. Більшість з них постійно знаходилась із зав’язаними очима.

До того ж температура цих приміщень була максимально несприятлива для перебування, відсутні вентиляція, світло та вбиральні.

Задокументовано, що утримуваних били руками, ногами, прикладом автоматичної зброї, їх катували електричним струмом, позбавляли повітря, одягнувши на голову поліетиленовий пакет, та імітували розстріл.

Цими забороненими методами окупанти намагались отримати від потерпілих інформацію про військово-політичне керівництво України, Збройні Сили України та осіб, які брали участь в АТО/ООС.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!