Український блогер зібрав 100 тисяч підписників у TikTok, розповідаючи про українську мову

2756 0
На такий контент його надихнуло зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури
Фото: Радіо Свобода

Фото: Радіо Свобода

Український блогер Данило Гайдамаха із псевдо «Чорнобровий», зібрав у мережі TikTok більш, ніж стотисячну аудиторію. У своїх роликах він розповідає про правила української мови, патріотизм, радить, як з російської перейти на українську.

Про те, чому почав цим займатись, та як мотивує переходити російськомовних на українську він розповів на Радіо Крим.Реалії.

«TikTok тоді в Україні був москвоцентричним: українцям весь час підсовували російськомовний контент. Можна сказати, що тепер я перший україномовний блогер із більше, ніж стотисячною аудиторією», – каже Данило Гайдамаха.

Хлопець розповідає, що на такий контент його надихнуло зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури.

«Якщо в Україну заходить російський солдат, український солдат відповідає кулею. А якщо на територію України зайшла російська мова ‒ не зараз, а триста років тому ‒ то що? Просто вона тут занадто довго, і ми перестали сприймати її як щось чуже. Я з російськомовної родини, зараз повністю перейшов на українську», – каже він.

Данило хоч і народився у Києві, але кожне літо проводив у бабусі й дідуся у Криму, каже, що та земля сформувала його. 

«Там могила мого діда, там мій дім. Я їжджу туди не концерти давати чи відпочивати ‒ я приїжджаю додому. Чхати я хотів на того Путіна, на те, що йому спало на думку. У мене своє життя, свій дім, і я туди повертаюся», – каже він.

А усім, хто вагається розмовляти українською чи російською радить підписатись на нього у соцмережах, почитати історію України, дослідити своє генеалогічне дерево, та читати українську художню літературу.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!