Український «Лекхім» закупить 5 млн доз китайської вакцини. Яка її ефективність

1329 0
Національне агентство із нагляду за здоров'ям в Бразилії, яке перевіряло вакцину на ефективність, оголосило, що загальний рівень ефективності CoronaVac нижче 60%, але вище 50%.
Фото: 112.international

Фото: 112.international

Група фармацевтичних компаній «Лекхім» уклала угоду про постачання у першому півріччі 2021 року 5 млн доз вакцини проти Covid-19 з китайським виробником вакцин Сіновак (Sinovac Biotech).

У «Лекхімі» кажуть, що вакцина з'явиться в Україні у березні 2021 року, а у 2022 році вони готові почати виробництво вакцини на українському підприємстві ПрАТ «Лекхім-Харків». Переговори тривали упродовж 10 місяців.

Читайте також: Колективний імунітет до Covid-19 не з'явиться цього року, незважаючи на вакцинацію, – ВООЗ

30 грудня ДП «Медзакупівлі України» заявило, що уклало договір на закупівлю вакцини проти Covid-19 у компанії Sinovac Biotech. Договір уклали з дистриб'ютором компанії в Україні, підприємством АТ «Лекхім». Йдеться про 1 913 316 доз вакцини CoronaVac. Першу партію у 700 тисяч доз мають поставити до кінця першого кварталу 2021 року. Препарат може зберігатися в стандартних холодильних умовах за температури 2-8 градусів Цельсія (вартість однієї дози – 504 гривень). Також у межах ініціативи COVAX Україна очікує 8 млн доз вакцини. Поставки очікуються нанаприкінці першого – початку другого кварталу 2021 року.

Вакцина компанії Sinovac Biotech перебуває у завершенні ІІІ фази клінічних випробувань, які проходять в Бразилії, Індонезії та Туреччині. Лише після успішного завершення III фази вакцина може бути зареєстрована, в тому числі в Україні.

Читайте також: У МОЗ оприлюднили план вакцинації українців

Сьогодні, 12 січня, спеціалісти Anvisa – Національного агентства із нагляду за здоров'ям в Бразилії, які перевіряли вакцину на ефективність, оголосили, що загальний рівень ефективності CoronaVac нижче 60%, але вище 50%.

В Офісі президента запевняють, що Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин, яка щорічно виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу. Вона розробила та вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включно з пташиним, паротиту. Рішення про закупівлю вакцини Sinovac Biotech проти Covid-19 у кількості 50 мільйонів доз вже ухвалила зокрема Туреччина.

Україна використовуватиме вакцину Sinovac Biotech для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним, кажуть в ОП.

Читайте також: Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, яку ще не до кінця дослідили

Раніше у громадській організації «Пацієнти України» оприлюднили заяву, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов доручив закупити вакцини від Covid-19 у скандальної компанії часів Богатирьової. За їхніми даними, очільник МОЗ наполіг на укладанні лише однієї угоди на закупівлю вакцини і продає її виключно єдина українська фірма «Лекхім». Інші виробники не можуть вийти на український ринок. Власником заводу АТ «Лекхім», як і ПрАТ «Технолог», є Валерій Печаєв – соратник Раїси Богатирьової. Препарати цих двох заводів, як ідеться у заяві ГО, за часів Богатирьової перемагали у мільйонних тендерах.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!