
Фото: Укроборонпром
Державний концерн «Укроборонпром» відновив частково знищену конструкторську документацію апаратів штучної вентиляції легень БРІЗ-Т і готовий передати копії приватним виробникам, що зможуть швидко налагодити виробництво приладів. Про це повідомляє пресслужба концерну.
Читайте також: У Гарнізонному храмі збирають гроші на апарати ШВЛ для львівських лікарень. Як долучитись
Виробництво ШВЛ БРІЗ-Т на заводі концерну «Буревісник», кажуть в Укроборонпромі, зупинили 12 років тому. Протягом 10 років, додають, жодного державного замовлення на невійськову медичну продукцію не було. Перемовини про це велись під час епідемії «свинячого грипу» і завод навіть взяв кредит для виробництва, але обіцяного Кабміном замовлення на 1000 апаратів так і не отримав.
Тож завод згодом повністю зупинився, зараз він перебуває у стані банкрутства з неробочими цехами. Також закінчився термін дії сертифікатів на продукцію та виробництво. У штаті заводу – 59 людей, хоча майже не залишилось спеціалістів, які працювали над апаратами ШВЛ. Тож відновити тут виробництво у короткі терміни неможливо.
Читайте також: Кому може загрожувати пневмонія від коронавірусу. Пояснення лікаря
Після консультацій інженерів, технологів і конструкторів вирішено відкрити документацію для приватних виробників медичних приладів, які зацікавлені у виготовленні апаратів штучного дихання БРІЗ-Т за нормальною вартістю та зможуть провести випробування і пройти сертифікацію.
Фото: Укроборонпром
У ДК Укроборонпром повідомляють також, що його підприємства під час карантину в Україні розпочали виробництво засобів індивідуального захисту та іншої продукції, що може допомогти державі та громадянам у боротьбі з епідеміологічними викликами.
Хмельницьке підприємство «Новатор» шиє марлеві маски та готується випускати перші вітчизняні респіратори, також тут виготовляють апарати ультрафіолетового опромінювання, що можуть безпечно для людини обеззаражувати повітря та поверхні у великих приміщеннях та у місцях скупчення людей.
Миколаївський завод «Зоря-Машпроект» відновив лінію з виготовлення медичного кисню і вже направив до міських лікарень Миколаєва першу партію балонів.