Уряд погодив спрощену процедуру працевлаштування українських медиків за кордоном

665 0
Унаслідок великої війни росії проти України чимало лікарів, медсестер та інших працівників галузі охорони здоровʼя вимушено покинули Україну.
Фото умовне

Фото умовне

Уряд ухвалив постанову, що дозволить підтвердити кваліфікацію медиків, які працевлаштовуються за кордоном, зокрема тих, що виїхали з України у період воєнного стану. У пресслужбі МОЗ пояснюють, що подібний документ є поширеною практикою для країн ЄС, і вже декілька країн-партнерок України висловили готовність створити спрощену процедуру працевлаштування для українських медпрацівників.

«Унаслідок повномасштабної війни росії проти України чимало лікарів, медичних сестер та інших працівників галузі охорони здоровʼя були вимушені покинути Україну та планують тимчасово працевлаштуватися на роботу за фахом в інших країнах. Вони звертаються до Міністерства охорони здоров’я з проханням видати документ, який би підтверджував їхній професійний статус (освіту, кваліфікацію, професійний досвід)», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У пологовому Львова жінка народила 16-ту дитину. Фотофакт

Тепер, відповідно до постанови: 

  • працівник галузі охорони здоровʼя має звернутися із заявою про верифікацію до органу управління закладу охорони здоров’я (міський/обласний департамент охорони здоров’я), в якому він/вона працювали до виїзду з України;
  • він/вона має заповнити верифікаційну анкету (шаблон наведений у додатках до постанови) та надати сканкопії підтверджувальних документів.
  • верифікація відбувається, збираючи та перевіряючи достовірність документів про освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника.
  • після перевірки верифікатор вносить результати до електронної відомості;
  • у разі позитивного результату перевірки верифікатор оформляє довідку про освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника (українською та англійською мовами). Сканкопію надсилають на адресу електронної пошти, зазначену медиком в анкеті. 

 

Читайте також: У МОЗ прокоментували інформацію про нестачу донорської крові

Термін проведення перевірки та ухвалення рішення щодо її результатів становить 30 календарних днів з дня одержання заяви медичного працівника органом управління закладу охорони здоровʼя. У МОЗ також додають, що така практика має дати можливість українським медикам тимчасово працевлаштуватися за спеціальністю у закордонні лікувальні заклади, забезпечити підвищення їхньої кваліфікації через обмін знаннями та досвідом з європейськими лікарями.  

Нагадаємо, що в Україні з 31 березня відпуск усіх рецептурних ліків відбуватиметься за е-рецептом. У такий спосіб МОЗ посилює контроль за відпуском рецептурних ліків в аптеках та оптимізує процес призначення ліків.

__________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!