У Львові пропонують створити Урядовий квартал та винести його за межі центру

7205 1
Чимало державних установ знаходяться у будівлях історичних пам’яток, які не можуть утримувати та реставрувати самостійно, що призводить до руйнування останніх. Навіть більше: у центрі міста знаходиться чимало органів влади, до яких львів’яни щодня мусять звертатися за різними функціями, що викликає проблему з паркуванням, заторами тощо. Вирішенням цього могло б стати створення Урядового кварталу у Львові.
фото ілюстративне: RoyalDesign.com.ua

фото ілюстративне: RoyalDesign.com.ua

9-го грудня чиновники, фахівці, керівники театрів та шкіл зібралися на обговорення теми «Держустанови в пам’ятках архітектури: проблеми, виклики та перспективи» у межах дискусійної платформи від Tvoemisto.tv.

Одним із злободенних питань стало фінансування реставрації історичних будинків, із яким не можуть самостійно впоратися не тільки ті установи, які в них знаходяться, а й місто через обмеження в бюджеті. Під час спільного пошуку ідеї, як знайти кошти на утримання й ремонт пам’яток, альтернативне рішення проблеми запропонував Роман Матис, керівник управління залучення інвестицій Львівської ОДА.

Читайте також: Хто ще прийде на Львівщину? Роман Матис про інвестиції та комунікацію з Європою

За його словами, у Львові варто створити Урядовий квартал, де знаходитимуться офіси всіх державних установ: обласних, міських і районних адміністрацій, жеків, соціальних служб тощо. Таким чином, комунальні та державні служби, які «сидять» в будівлях пам’яток архітектури і не можуть їх утримувати в належному стані, зберуться в одному місці, що буде комфортно і працівникам, і мешканцям міста, – вважає чиновник.

Натомість, ті історичні пам’ятки, які займали держустанови, можна передати у власність бізнесу, який використовуватиме їх за призначенням, зможе забезпечити реставрацію будинків та доступ до них львів’янам і туристам. Однак, це не стосується приміщень університетів, театрів, шкіл, музеїв і подібних об’єктів, – зазначив Роман Матис. Таким організаціям треба допомогти із реставрацією будівель за рахунок залучення державного й місцевого бюджетів, програм міжнародного співробітництва, коштів меценатів тощо.

Читайте також: Пластикові вікна в історичному Львові: куди скаржитися

Крім того, створення Урядового кварталу могло би значно спростити доступ мешканців до необхідних послуг: щоб отримати необхідні документи чи консультації, у яких потреба виникає чи не щодня, можна було б звернутися до інстанцій, зібраних в одному місці, не такому транзитному, як центр Львова. Це дозволило б принагідно вирішити й проблему постійних заторів та паркінгу, що часто виникають внаслідок необхідності щодня приїжджати до держустанов із різними потребами.

Як зазначив Роман Матис, ця ідея існує давно: передбачити місце для Урядового кварталу необхідно у новому генеральному плані міста. Однак підстав говорити про те, що її втілять практично, поки що немає.    

Зазначимо, що очільниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко підтримала ініціативу «виселення» державних установ із будівель історичних пам’яток. Однак вона зауважила, що для цього їм потрібно запропонувати натомість нові приміщення, щоб уникнути конфліктів. Крім того, очевидно, що суспільство сприймає концесію – передання пам’яток архітектури у користування бізнесу – украй негативно, хоча вона могла би стати ефективним рішенням проблеми із фінансуванням реставрації останніх.

Читайте також: Концесія замку в Підгірцях: шанс на порятунок чи загроза?

Опублікувала Людмила Рубцова 

17 Грудня, 2016 01:59
Юрій Бізнес знищив біля 60% архітектури міста, навіть об'єкти ЮНЕСКО нищать без жодного покарання. Увесь центр міста "знищений" бутіками, харчевнями, золотом та аптеками. У що перетворили готелі "Жорж", "Гранд", "Київ"???
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!