В Антарктиді розгорнули прапор Львівщини. Фото

4574 0
Керівником цьогорічної української експедиції в Антарктиду є львів'янин Ігор Дикий.
фото: прес-служби ЛОДА

фото: прес-служби ЛОДА

Керівник 24-ої української експедиції, львів’янин Ігор Дикий спільно із іншими полярниками розгорнули прапор Львівщини в Антарктиді. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Екпедиція в Антарктиду на станцію «Академік Вернадський» розпочалась у другій половині березня і триватиме 12 місяців. Її керівником обрали доцента кафедри зоології Львівського національного університету ім. І. Франка Ігоря Дикого, який вже тричі брав участь в таких експедиціях, зокрема провів на холодному континенті два повних роки (дві зимівлі).

Читайте також: Львівський журналіст проведе два місяці в Антарктиді заради книжки про полярників

Усього цьогоріч зимувати на станцію «Академік Вернадський» в Антарктиді вирушили 10 чоловіків та дві жінки. Одна з учасниць працює на станції лікарем, а інша проводить дослідження з біології. Серед чоловіків також один вчений-біолог, два геофізики, три метеорологи, а також системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв'язку, кухар.

Вісім учасників експедиції раніше вже хоча б раз зимували на станції, а для науковця Богдана Гаврилюка це вже буде рекордна восьма експедиція. Семеро майбутніх зимівників – кияни, по одному зі Львова, Харкова, Одеси, Закарпаття та Херсонщини. Один з учасників експедиції – ветеран АТО, інша – медик-волонтерка ГО «Захист Патріотів».

Додамо, що вперше на участь в антарктичній експедиції проводили відкритий відбір без гендерних обмежень. Усього документи подали 178 осіб, серед яких було 32 жінки. Крім того, цьогоріч у сезонну експедицію поїхала рекордна кількість дослідників та інженерів – 26 осіб.

Фото взяті у прес-служби ЛОДА


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!