Київ

В Києві планують збудувати шість міні-ТЕЦ

636 0
Перший етап до кінця року передбачає забезпечення безперебійним постачанням тепла близько 300 000 киян.

В Києві планують збудувати шість міні-ТЕЦ на додачу до трьох, що наявні зараз. Про це на засіданні Київської міської ради повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Створення шести нових ТЕЦ потужністю від 20 МВт до 324 МВт передбачена концепцією відновлення енергосистеми Києва.

«Йдеться про створення на базі сучасних газових турбін, газопоршневих установок так званих міні-ТЕЦ, що будуть розподілені по Києву і наближені до споживача», — сказав Пантелеєв.

Такі турбіни мають вищу ефективність порівняно зі старими котлами, можуть працювати в режимі часткової потужності, адаптуючись до попиту на енергію, та запускаються до повної потужності дуже швидко – за дві-п’ять хвилин.

Водночас вони мають менші втрати теплової енергії, нижчі витрати на утримання, менші викиди. Крім того, для гарантованого електрозабезпечення потрібно встановити невеликі когенераційні установки потужністю від 2,5 до 15 МВт на основних котельнях міста.

Вартість впровадження концепції у повному обсязі – до €1,2 млрд, термін реалізації – 12-15 років. Перший етап до кінця року передбачає забезпечення безперебійним постачанням тепла близько 300 000 киян. В умовах війни це допоможе забезпечувати основні послуги киянам.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!