У межах четвертого саміту міжнародної Кримської платформи в Києві відкрили меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Про це повідомляє пресслужба ОП.
Ще донедавна на місці меморіалу був сквер чекістів, а тепер на тому місці увічнили пам’ять про трагедію кримськотатарського народу. Цей меморіал нагадує про три трагічні етапи в історії кримських татар: анексію Криму російською імперією в 1783 році, депортацію в 1944 році та окупацію у 2014-му.
«Це символ того, що ми не забуваємо й не пробачимо. Тисячі кримських татар були силоміць виселені зі своїх домівок, тисячі загинули десь у цій жахливій довгій дорозі, десь у чужих землях. Вони були вирвані з коренем із рідної землі, але цей корінь проріс у серцях їхніх нащадків, у кожному з нас. Ми стоїмо тут сьогодні, щоб наголосити світу: Крим — це Україна! Крим — це наш дім! Ми маємо йти вперед, доки чужинці не підуть із нашого дому», — наголосив президент Володимир Зеленський під час відкриття меморіалу.
Глава держави також заявив, що меморіал не лише ушановує пам’ять жертв, а і є символом того, що «тирани й диктатори неодмінно програють». Як зазначив Зеленський, колись такий самий меморіал з’явиться у звільненому Криму.
Президент сказав, що і сьогодні, після російської окупації, кримські татари опинилися у тюрмах. Зокрема, він пригадав Леніє Умерову, Сервера Мустафаєва, братів Азіза та Асана Ахтемових.
Під час промови глава держави заявив: «Пам'ять змушує нас діяти». Так, він згадав про план «формули миру», який, зокрема, є планом повернення Криму.
__________________________________________________________________________________________________