
26 січня 2025, 09:37
26 січня 2025, 09:37
В Україні продовжать термін для проходження військово-лікарської комісії військовозобов’язаним, яких раніше визнали обмежено придатними до проходження військової служби. Про це повідомила заступниця керівника Офісу президента України Ірина Верещук.
Вона зазначила, що зараз працюють над внесенням законодавчих змін, щоб продовжити термін для повторного медогляду обмежено придатними до військової служби. Водночас зараз триває робота над нормативними змінами, щоб наразі не застосовувати штрафи.
Верещук також розповіла, що Міністерство оборони та Міністерство охорони здоров’я розробляють належні графіки роботи та забезпечують виклики на ВЛК, щоб вчасно опрацювати всіх обмежено придатних.
«Так буде конструктивно. Але всі обмежено придатні мають пройти повторний медогляд, як того вимагає закон» , – заявила заступниця керівника Офісу президента.
Вона звернула увагу, рішення про продовження проходження військово-лікарської комісії ухвалено через те, що неможливо провести ВЛК такої великої кількості людей до 4 лютого.
За словами Верещук, на сьогодні понад 1 млн визнаних обмежено придатними до військової служби ще не пройшли відповідні медогляди.
Зокрема військовозобов’язані не отримували викликів на проходження ВЛК або не можуть їх отримати від ТЦК і СП через наявні черги.
Повторний медогляд обмежено придатних
Як зазначили у Міністерстві оборони України, 4 травня 2024 року набирав чинності закон України від 21 березня 2024 року № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист».
У документі з положень законодавства були виключені такі визначення:
- обмежено придатний до військової служби;
- непридатний до військової служби в мирний час;
- обмежено придатний у воєнний час.
Які постанови ухвалює ВЛК
Під час медичного огляду Військово-лікарська комісія (ВЛК) ухвалює постанови такого загального змісту:
- придатний до військової служби;
- придатний до служби у військових частинах забезпечення, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП), військових вищих навчальних закладах (ВВНЗ), навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
- непридатний до військової служби;
- непридатний до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців (постанова приймається під час дії воєнного стану);
- потребує звільнення від виконання службових обов’язків на певну кількість календарних днів;
- потребує відпустки для лікування у зв’язку з хворобою на певну кількість календарних днів;
- потребує відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) на певну кількість календарних днів;
- потребує лікування у закладі охорони здоров’я (установі) на термін не менше певної кількості календарних днів;
- тимчасово непридатний до проходження зборів (постанова ухвалюється щодо військовозобов’язаних, резервістів, яких призивають на збори);
- тимчасово непридатний до військової служби (вказується дата повторного огляду);
- не потребує тривалого лікування (постанова приймається у разі відсутності потреби у продовженні тривалого лікування);
- інші відповідні постанови.
Повторний огляд
Українці, визнані обмежено придатними до військової служби, підлягають повторному медичному огляду протягом дев'яти місяців після набрання чинності Закону № 3621, тобто до 4 лютого 2025 року включно.
Організувати медичний огляд та уточнити інформацію повинні ТЦК та СП за місцем проживання військовозобов'язаних громадян України, зазначають у Міноборони.
Українці можуть пройти військово-лікарську комісію лише за направленням від ТЦК, яке має викликати військовозобов'язаного повісткою.
Якщо повістки не було, військовозобов'язаний може особисто звернутися до ТЦК для отримання направлення на ВЛК. Також, постанова ВЛК про ступінь придатності за призовом під час мобілізації або воєнного стану є чинною протягом одного року з дня завершення медичного огляду.
Штрафи
У Міноборони наголошують, що за порушення норми про своєчасне проходження ВЛК може бути накладено штраф згідно з КУпАП – від 1 до 1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або від 17 до 25,5 тис. грн.
Якщо особа не пройде повторний огляд до 5 лютого, зазначають у Міноборони, електронний військово-обліковий документ у системі Резерв залишиться без змін.
Проте, якщо ТЦК надішле повістку на ВЛК, а військовозобов'язаний не виконає її умови, статус у Резерв може змінитися на «в розшуку».
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Коментарі
Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто залишить свій відгук!
Читайте також
Контент
Рубрики
Розроблено:
Levprograming
За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.
© 2026 "Твоє місто"




