В Україні обрали слово 2023 року

1302 0
Серед претендентів на звання слова року були також ухилянт, блокада та контрнаступ.
Фото умовне

Фото умовне

Головним словом 2023 року в Україні стало слово «мобілізація», за версією словника сучасної української мови та сленгу «Мислово». Про це повідомили на порталі проєкту.

Як зазначили у «Мислово», термін мобілізація перебував у центрі суспільної дискусії протягом усього року з піковим інтересом у грудні, коли уряд вніс до парламенту контроверсійний законопроєкт про мобілізацію. Крім цього, автори додали, що «мобілізація» потіснила «контрнаступ», який отримав значно більше медійної підтримки, аніж матеріально-технічного забезпечення, і, як наслідок, приніс більше фрустрації, аніж видимих результатів.

Серед інших претендентів на звання слова року були:

  • ухилянт — чоловік, який ухиляється від мобілізації. Ухилянтами також називають політичне керівництво країни, яке відмовляється брати на себе відповідальність за складні рішення та переводить стрілки на військових.

  • яйця по 17 гривень — як символ корупції у Міністерстві оборони України.

  • блокада/деблокада — у зв’язку з блокадою Росією українських морських портів та їх частковою деблокадою методом винищення Чорноморського флоту РФ; а також недружніми діями польських перевізників та фермерів, які також блокують кордон, завдаючи шкоди українській економіці.

  • літо в Криму — теза начальника Головного управляння розвідки Кирила Буданова як символ завищених очікувань українського суспільства від контрнаступу.

  • позиційна війна — термін набув популярності після публікації статті головнокомандувача Залужного про перехід війни на новий етап.

  • конфлікт — несправджені очікування від контрнаступу призвели до значної турбулентності в українському суспільстві та серії конфліктів, найвидимішим з яких став конфлікт президента Зеленського та головнокомандувача Залужного.

  • дрон — різке збільшення використання дронів, зокрема FPV та морських дронів мало суттєвий вплив на перебіг бойових дій в цьому році.

Читайте також: У Мінцифри пояснили, чи можуть надходити повістки через «Дію» 

Єдиним словом з загальносвітового контексту у цьому списку стало ШІ (штучний інтелект).

Нагадаємо, що словом 2022 року обрали фразу «русский военный корабль, иди нах*й». 

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!