В Україні пропонують запровадити декретну відпустку для чоловіків

2002 0
Законопроєкт пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону про «Про відпустки».
Фото: uaua.info

Фото: uaua.info

Депутати від «Слуги народу» зареєстрували законопроєкт про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною, який передбачає батьківську декретну відпустку. Про це йдеться на сайті Верховної ради.

Наразі тексту законопроєкту немає, втім в Офісі президента кажуть, що ухвалення такого закону — це перший крок до виконання зобов'язань у межах міжнародного «Партнерства Біарріц», що передбачає встановлення рівних прав для жінок і чоловіків у всіх галузях життя.

Законопроєкт пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону про «Про відпустки». Тоді у законодавстві будуть закріплені такі права чоловіків:

  • на встановлення скороченого робочого часу для батьків, які виховують дітей без матері (зокрема, в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей до 14 років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено лише для жінок);
  • на отримання чоловіком одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини;
  • рівні права батька та матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У чинному законодавстві право батька розуміється як похідне від права матері на декретну відпустку. Тобто лише матір може делегувати право на відпустку батькові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною. Якщо мати є ФОПом чи самозайнятою особою, то це обмежує батька взяти декрет, бо жінка не перебуває у трудових відносинах і не має права на будь-яку відпустку.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!