В Україні пропонують запровадити «трансферний декрет». Що це означає

2353 0
Необхідність реформи пояснюють потребою в збереженні матір'ю професійних навичок, щоб жінка «не випадала» з професії на три роки.
Фото ілюстративне: Freepik

Фото ілюстративне: Freepik

У Верховній Раді готують законопроєкт, який дозволить розділяти декретну відпустку між різними членами сім'ї. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна розповіла голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Читайте також: Декретний секрет або Що дає жінці декретна відпустка, крім часу на дітей

«Готуємо ми також у комітеті й свою позицію щодо відпусток. Там теж є два блоки: декретну відпустку, яку ми хочемо зробити трансферною, щоб мама, тато і найближчі бабусі, дідусі мали загальне право нею розпоряджатися і, відповідно, змінювати один одного», – каже вона.

Галина Третьякова пояснила необхідність реформи потребою в збереженні матір'ю професійних навичок, щоб жінка «не випадала» з професії на три роки і мала можливість побути вдома пів року, потім вийти попрацювати і знову піти в декретну відпустку. 

Нововведення, що отримало назву «трансферна декретна відпустка», можна використати й для того, щоб вся сім'я могла побути з новонародженим у найбільш ранній період його життя.

«Три роки – це дуже великий термін, тому дати можливість сім'ї змінювати того, хто доглядає за дитиною, або дати можливість родині побути разом, коли народилася нова людина, – це те, чого хочеться досягти трансферною декретною відпусткою», – додала посадовиця.

Читайте також: Діти потребують пишатися своїми батьками або Чому я тричі відмовилася від декрету

Додамо, що група депутатів Верховної Ради попереднього скликання ще у лютому торік пропонувала надати чоловікам право на 10 днів оплачуваної відпустки на час народження дитини.

 

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!