Україна

В Україні суттєво подорожчає хліб. На скільки можуть зрости ціни

1170 0
Наразі є всі передумови для здорожчання вартості хлібу на 10%.
фото: www.volynnews.com

фото: www.volynnews.com

В Україні очікується зростання цін на хліб. Проблеми з відключенням електроенергії також позначаться на кінцевій ціні для споживача. Про це повідомив президент «Всеукраїнської асоціації пекарів» та директор ТзОВ «Київ Хліб» Юрій Дученко для Agro.Portal. 

Підприємець пояснив, що попри статус критичної інфраструктури, багато підприємств хлібної галузі все ж відключають. Деякі з них переходять на електрогенератори, що і впливає на подальшу кінцеву вартість продукту. 

«Хлібна галузь споживає не так багато електроенергії, однак аварійні відключення, відключення поза графіком призводять до виробництва бракованої продукції, виходу з ладу обладнання. Не всі заводи мають змогу працювати на генераторах. А ті, які мають, повинні бути попереджені, щоб планово переключити виробництво на аварійну роботу на 2-3 години, не більше», – вказав Дученко. 

Проте, за словами президента «Всеукраїнської асоціації пекарів», хлібним підприємствам не підходять і планові графіки відключень, адже так переривають технологічний цикл – якщо відключення триває 2 години, то графік випуску хліба та хлібобулочних виробів зміститься на 8 годин. 

Щодо вартості хлібу, підприємець пояснив, що при виробництві хліба за простою рецептурою на енергії від генератора його вартість зростає на гривню.

Також серед проблем галузі, які відзначив Юрій Дученко, є проблема бронювання – через відсутність людей деякі підприємства змушені змінювати графік роботи, скорочувати обсяги та асортимент виробництва.

Крім того, існує проблема якості зерна другого та третього сорту.

«Борошномели на сьогодні вже не можуть знайти зерна, щоб сформувати помольні партії. Саме борошно піднялося також у ціні на 25-30%», – заявив підприємець. 

Відтак Юрій Дученко стверджує, що наразі є всі передумови для здорожчання вартості хлібу на 10%, згодом – на 20%

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!