В Україні від завтра починають діяти нові карантинні правила. Пояснення

19096 0
За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, запропоновані зміни дадуть можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни.
Фото: June Andrei George for unsplash

Фото: June Andrei George for unsplash

В Україні завтра, 20 вересня, набудуть чинності нові карантинні правила. Зміни затвердив Кабмін своєю постановою.

Кабінет Міністрів запровадив жовті та зелені Covid-сертифікати та запропонував бізнесу самостійно визначатись, якого формату із запропонованих урядом карантинних правил вони будуть дотримуватись: працювати без обмежень лише для вакцинованих клієнтів чи з обмеженнями, але надавати послуги всім без виключення, пише УП.

Ухвалені зміни передбачають, що Covid-сертифікат матиме дві опції – жовтий або зелений сертифікат. Він також міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 год.) або одужання від коронавірусу. Так званий жовтий сертифікат зможуть мати ті, хто отримав одну дозу вакцини від коронавірусу, а зелений – хто пройшов повний курс щеплення. 

Тепер, коли в країні запровадять «жовту» зону карантину, навчальні заклади зможуть працювати за умови наявності не менше у 80% їх співробітників «жовтих» або «зелених» сертифікатів. Раніше дозволялось працювати лише тим закладам, де як мінімум 80% працівників завершили курс вакцинації. Тепер достатньо і одного щеплення.

Проте у «червоній» зоні заклади освіти зможуть працювати, якщо 100% працівників мають «зелений» Covid-сертифікат, тобто всі будуть повністю щеплені. 

Окрім того, обмеження жовтого рівня епіднебезпеки, не будуть застосовуватися, якщо всі учасники та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть жовтий чи зелений Covid-сертифікат. 

Коли регіон перебуватиме у «червоній» зоні, то обмеження відповідного рівня можуть не застосуватись до громадських закладів за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників «зеленого» Covid-сертифікату. 

У МОЗ кажуть, що кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником. 

Фактично, це означає, що під час перебування регіону, наприклад у «жовтій» зоні, громадський заклад, який хоче приймати всіх клієнтів без виключення має дотримуватись карантинних правил, які раніше затвердили в уряді. Йдеться, зокрема, про заповненість кінозалів та залів інших закладів культури не більше ніж на 50% місць або ж про заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів. 

Щодо «червоної» зони, то такі заклади взагалі не матимуть права працювати, якщо не вирішать надавати послуги лише для повністю вакцинованих осіб. 

Також, якщо особа має жовтий або зелений сертифікат про вакцинацію або одужання від Covid-19 при перетині кордону, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

У МОЗ наголосили, що Covid-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно. 

Що стосується роботи громадського транспорту, то прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що під час посилення карантинних заходів його закривати не планують, але вимогою залишається обов’язкове соціальне дистанціювання і масковий режим. Головний санлікар Ігор Кузін анонсував, що поліція проводитиме «рейди» для контролю за носінням масок у громадському транспорті.

За словами міністра Віктора Ляшка, запропоновані зміни дадуть можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Він вкотре нагадав, що у країні достатньо вакцини від коронавірусу та є можливість отримати щеплення. 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!