
06 січня 2025, 10:56
06 січня 2025, 10:56
В Україні виявили випадки захворювання на метапневмовірус, який поширився в Китаї. Вірус HMPV може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку. Серед вразливих категорій — маленькі діти, люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою. Про це повідомила інфекціоністка Ольга Голубовська у Facebook.
За словами Голубовської, наразі зафіксовано понад 10 випадків захворювання.
«Натепер, за даними ЦГЗ, в Україні з початку сезону зареєстровано 13 офіційно підтверджених випадків, звичайно, реально їх більше», — зазначила Голубовська.
Читайте також: На Львівщині знизилась захворюваність на грип та ГРВІ
Вона також додала, що зараження відбувається крапельним шляхом, епізоди можуть повторюватись протягом життя. Захворювання частіше є легким та супроводжується нежитем та кашлем, але може бути тяжким із розвитком прогресуючої дихальної недостатності.
«Орієнтовний інкубаційний період — від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів», — додала інфекціоністка.
Нагадаємо, в одному з районів на Львівщині почастішали випадки гепатиту А. Деталі тут.
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Коментарі
Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто залишить свій відгук!
Читайте також
Контент
Рубрики
Розроблено:
Levprograming
За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.
© 2026 "Твоє місто"




