В Україні змінили термін самоізоляції для пацієнтів із Covid-19. Про що йдеться

2428 0
Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати.
Фото: freepik

Фото: freepik

Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до 722 наказу «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (Covid-19)», які скорочують тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тест. Повторний тест на коронавірус також можна було проводити не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту. Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР. 

Читайте також: Питання дня. Що робити тим, хто був у контакті з хворими на коронавірус

Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати. Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тесту.

Окрім того, змінили вимоги до повторного тесту. Тепер підтвердженим вважається випадок коронавірусу без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком коронавірусу. Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для людей, у яких були симптоми Covid-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом. 

Читайте також: У тернопільській лікарні помер 20-річний студент зі Львівщини

Додамо, що за будь-яких симптомів вірусного захворювання (кашель, нежить, біль у горлі, температура) у МОЗ радять робити тест на коронавірус. Ці ознаки вже є підставою для тестування. Направлення на безкоштовний тест монжа отримати у сімейного лікаря.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!