Від автомата до власної ферми. Як АТОвець на Львівщині почав розводити перепілок

5472 0
Колишній АТОвець, повернувшись з війни, відкрив ферму – «Файний вуйко», де вирощує перепілок.
Фото: з архіву Назара Фоміна

Фото: з архіву Назара Фоміна

Назар Фомін зі Стрия, що на Львівщині, ще 6 років тому воював у донецькому Гранітному, а тепер вирощує птицю та перепелині яйця під брендом «Файний вуйко». Зараз на двох фермах Назара – у Стрию та біля Бродів – вигодовують більше 40 тисяч голів перепілок і збирають 10 тисяч яєць на день. Про це Тvoemisto.tv розповів сам Назар Фомін.

Читайте також: У Львові АТОвець відкриває піцерію відомої ветеранської мережі

Колишній фінансист компанії «Епіцентр» у серпні 2014 року, під час третьої хвилі мобілізації, потрапив у селище Гранітне, що на Донеччині. Служив трохи більше року, а коли повернувся, відновився на роботі. Проте вже через кілька тижнів був змушений піти у відпустку – через стресовість та емоційний стан.

«У мене певно був якийсь поствоєнний синдром, не витримувала психіка, встрягав у конфлікти. Взяв раз відпустку, потім знову, а згодом вирішив звільнитися», – розповідає Назар Фомін.

Читайте також: Вареники з равликів і текіла для туристів. Як львівські підприємці рятують свій бізнес

Маючи певні заощадження, Назар вирішив зайнятися підприємництвом. Конкретного напрямку чи ідей не було. У березні 2016 року зареєструвався підприємцем та відкрив невеличкий магазин на продуктовому ринку. Заключивши договір з одним із волинських заводів, Назар Фомін став продавати комбікорм у Стрию.

«Перший бізнес був не зовсім вдалий. Магазин довелося через 3 місяці закрити. Вкладені кошти так і не вдалося «відбити». Ще певний час розвозив корм по фермах, ринках. Згодом пробував сіяти пшеницю, жито, овес, садив картоплю і намагався їх продавати», – розповідає чоловік.

Перепелиним бізнесом, за його словами, став займатися досить несподівано. Ферму купив у товариша.

Офіційно на фермі у Стрию почав господарювати і працювати з 1 вересня 2018 року, а згодом, у травні минулого року, відкрив ще одну ферму – поблизу Бродів. Основна продукція – це перепелині яйця та охолоджене м’ясо тушки.

За словами Назара Фоміна, спочатку було працювати непросто, адже, не було досвіду.

«Основна проблема була у тому, що став працювати сам. Через це втратив пів року розвитку. Згодом зрозумів, що так бути не може. Спочатку взяв на роботу одну людину, яка зранку і ввечері годувала птицю і складала яйця у лотки, тоді ще одну, яка прибирала і виносила зайве. Тепер на фермі у Стрию працює троє людей і їх «вистачає» на 7 тисяч поголів’я, а на фермі біля Бродів, де 35 тисяч птиці і забійний цех, працює 12 осіб. Цього цілком достатньо», – каже Назар Фомін.

За словами співрозмовника, у попереднього власника певні точки збуту продукції були. Проте від більшості довелося або відмовитися самому, або від продукції відмовилися самі фірми чи магазини.

«Прорахувавши усе, зрозумів, що не можливо нормально працювати і розвиватися, якщо не підняти ціну. Через це багато точок стали від нас відмовлятися, та я все одно наполягав на своєму і за копійки був не готовий працювати. Зараз з нами ті, які цінують роботу, знають вартість яйця чи перепілки, а «збити» ціну і закритися – немає сенсу», – додає власник.

Певні перебої з постачанням на фермах відбулися на початку карантину. Найважче, за словами Назара Фоміна, було працювати у травні. Зараз ситуація стабілізувалася.

Щодня на двох фермах в середньому збирають 10 тисяч яєць та «б’ють» 100-150 кілограмів м’яса. У Львівській області їхню продукцію беруть «Родинна ковбаска», «Галицька свіжина», «Крамар», оптовий ринок «Шувар».

Нагадаємо, у Львові на вулиці Староєврейській 18 грудня, відкрилась піцерія Veterano Pizza. Учасникам АТО тут пропонують постійну знижку 25%.

Фото із сімейного архіву Назара Фоміна

Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!