Які іспити потрібні для вступу дитини в гімназію після 4 класу і коли подавати документи

8228 0
Вступні іспити у гімназіях здебільшого розпочнуться у червні.
Фото: multycourse.com.ua

Фото: multycourse.com.ua

Навчальний рік ще не завершився, проте багато батьків уже думають над тим, де б їхні діти могли продовжити здобувати знання. У Львові є кілька гімназій, куди можуть піти навчатися діти після 4 класу. Щоправда, усюди варто складати вступні іспити. Tvoemisto.tv пропонує огляд гімназій, де учні після завершення початкової школи мають можливість продовжити своє навчання та отримати середню освіту.

Львівська гімназія «Євшан»

Вступ до Львівської гімназії «Євшан», що на вул. Любінській, 93а, відбуватиметься у червні – після завершення навчального року.

За словами директорки гімназії Божени Назар, через карантин, нестійку ситуацію із захворюваністю на коронавірус, точні дати іспитів невідомі. Проте, найімовірніше, це відбудеться у червні. Хоча два роки тому, коли пандемія почалася, іспити «посунули» на серпень.

Приблизно у березні-квітні на сайті гімназії з’явиться вся необхідна інформація та оголошення щодо вступу. Саме там і батьки, і діти матимуть змогу ознайомитися з датами проведення іспитів. Їх буде два – з математики та української мови.

«На іспитах діти повинні показати знання з початкової школи та виконати логічні завдання. Для цього раджу користуватись книжкою «Планета міркувань». На сайті також можна знайти зразки завдань за попередні роки та вимоги до знань учнів. Головне, щоб на іспиті діти були спокійними та із задоволенням прийшли на іспит», – каже у коментарі Tvoemisto.tv Божена Володимирівна.

Подати заяву батьки зможуть в електронній формі на сайті навчального закладу, яка з’явиться 5 лютого. За словами директорки гімназії, учнів набиратимуть за рівнем знань.

«Конкурс у нас досить великий – на одне місце претендує, зазвичай, по троє дітей. «Кенгуру» та різні олімпіади – це добре, але, крім того, в нас потрібно скласти іспити. Тому, знання, з якими дитина прийшла до нас на іспити – у пріоритеті. Прохідний бал встановлює приймальна комісія за результатами написання іспитів. Претендувати на зарахування може учень, який з кожного предмета показав результат не нижче 6 балів», – додає вона.

У цьогорічних планах гімназії «Євшан» набрати два класи по 30 дітей.

Додамо, що навчання у гімназії є безкоштовним, але є доброчинний внесок.

Львівська академічна гімназія

У Львівській академічній гімназії, що на вул. Степана Бандери, 14, також ще немає точних дат вступних іспитів. Вони відбудуться приблизно у червні.

Як зазначила директорка Леся Юхман, серед вступних іспитів буде математика і українська мова. Вони проходитимуть в один день. Крім того, братиметься до уваги математична олімпіада імені Ганни Гладунської. Її переможці та ті, хто набере 60% від загальної кількості балів, матиме змогу вступити до академічної гімназії без іспитів.

«Олімпіада проходить у три етапи – два відбудуться онлайн, а на третьому етапі ми запросимо дітей до нас офлайн. Інформацію про початок Олімпіади, так і вступ, можна буде знайти на сайті», – каже вона у коментарі Tvoemisto.tv.

За її словами, у гімназії цього року набиратимуть три класи по 30 дітей. останні роки показали, що охочих вступити завжди багато – приблизно троє дітей на одне місце. Прийом документів до Академічної гімназії відбуватиметься з середини квітня. Список документів і деталі вступу оприлюднять на сайті.

Навчання безкоштовне, але за згодою та за заявами батьків тут теж діють добровільні внески.

Класична гімназія при ЛНУ ім. І. Франка

У Класичній гімназії при Львівському національному університеті імені Івана Франка, що на вул. Пороховій, 3, прийом документів буде відбуватися з кінця лютого – на початку березня.

Як зазначили у гімназії, поки що для вступу жодних документів батькам нести не потрібно. Приблизно через місяць усю необхідну інформацію можна буде знайти на сайті, де можна буде подати заявку для вступу онлайн, через гугл-форму.

Іспитів для вступу буде також два – з математики і української мови. Екзамени відбудуться у червні.

Навчання у класичній гімназії є безкоштовним, є добровільні внески.

Підготувала Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!