У мережі з'явився сайт з університетами, де беруть хабарі

17309 0
Сьогодні під час прес-конференції у Львові представили онлайн-ресурсу, на якому абітурієнти можуть дізнатися інформацію про виші, до яких не варто вступати.

Аналітичний центр CEDOS, який досліджує процеси в плані освіти та загалом державну політику, в 2015-му році запустив онлайн-сервіс profrights.org. За допомогою нього можна дізнатись інформацію про порушення в вишах України, яку збирають з реєстру судових рішень, сайтів правоохоронних органів, а також від самих студентів та викладачів.

Ціль цього онлайн-ресурсу – допомогти абітурієнтам вибрати правильний університет, без корупції та інших порушень щодо студентів. Всі заяви від студентів анонімні, обов’язково вказати лише свій e-mail для подальшого контакту з розробниками, адже повідомлення перевіряють на правдивість. На сайті вже зареєстровано близько 420-ти випадків здирництва, хоча насправді в базі близько шестисот порушень: для 180-ти порушень ще не зібрано достатньої кількості доказів.

Читайте також: ТОП-10 найпопулярніших спеціальностей у вишах Львова. Візуалізація

«Ми сподіваємося, що під час вступної кампанії вступники, які будуть обирати університет, будуть зазирати на цей сайт і просто дивитися, куди не варто вступати. Якщо ми не можемо сказати де краща, якісніша освіта (це набагато складніше), то ми принаймні готові надати інформацію, від чого треба триматися подалі», – зазначив аналітик в сфері освіти та  виконавчий директор в CEDOS Єгор Стадний.

Як приклад він навів ситуацію з Львівською національною академією мистецтв: «У зв’язку з новими правилами нарахування стипендій, студенти почали звертати більшу увагу до того, як ставлять оцінки, почали запитувати де журнали відвідувань. Ми отримали аж три повідомлення за лютий про те, що в академії мистецтв не зрозуміло, як відбувається оцінювання та як контролюється відвідування».

Читайте також: Два виші Львова увійшли у ТОП-10 «найцитованіших» університетів України

Також цей сайт може стати корисним для студентів, які не завжди знають про свої права та як їх захистити. Наприклад, там опубліковано інформацію про те, як оформити субсидію в гуртожитку,  та про законні причини відрахування з університету. «Є таке явище, як примусова вахта, при чому, дуже часто це записано в положеннях студентських гуртожитків. І, на превеликий жаль, наші університети настільки неграмотні, що навіть не розуміють, що це карається від трьох до семи років», – розповідає Єгор Стадник.

Повідомити про порушення можна тут: https://profrights.org/breaches/new

Подивитись вже зареєстровані порушення можна тут: https://profrights.org/breaches
 

Підготувала Олеся Шеремета


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!