Як адаптуватися до переведення годинника. Поради

3423 0
Цієї ночі українці перейдуть на так званий літній час.
Умовне фото / Unsplash

Умовне фото / Unsplash

У ніч з 25 на 26 березня українці перейдуть на так званий літній час. О 3-ій годині стрілки переведуть на одну годину вперед. Цього року Україна перейде на літній час 42-й раз. Сезонна зміна часу може спричинити втому, дискомфорт, порушення сну, особливо це стосується дітей та людей старшого віку. Як додаткова година або її нестача впливає на самопочуття та як швидко адаптуватись до нового часу пояснила Tvoemisto.tv завідувачка Центру терапії Другого медичного об'єднання Львова Ірина Струж.

«Щоб нормалізувався гормональний фон і біологічний ритм та все стало на свої місця знадобляться два-три тижні. У молодих людей цей час адаптації проходить швидше. А для старших – повільніше. У кожного все індивідуально. Важко у перші дні та тижні після переведення годинника також дітям, адже часто вони залежні від сну», – каже вона.

Кілька кроків, які допоможуть полегшити процес адаптації:

Корегуйте режим сну. Підготуйтеся до процесу переведення годинників бодай за день-два. Для цього можна зсувати години сну і пробудження на 10-20 хвилин.

Стежте за режимом харчування. Прийоми їжі, як і сон, за кілька днів до переведення варто зсувати до того часу, який буде наступного тижня.

Відкладіть важливі справи. У ці дні спробуйте мінімізувати психологічний тиск, пом'якшити свій графік та не планувати нічого важливого, оскільки можуть бути нюанси з концентрацією уваги.

Не намагайтеся насилу себе підбадьорити. Якщо вам хочеться трішки уповільнитися, то зараз саме час, щоб це зробити. Не поспішайте встигнути все.

Покращіть якість сну. Для цього уникайте вживання кофеїну за шість годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв), не вживайте алкоголь і відмовтеся від куріння, особливо перед сном, не вживайте важку, гостру, солодку їжу за чотири години до сну, більше рухайтеся вдень, а ввечері вирушайте на легку прогулянку, робіть комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрюйте, забезпечте тишу і зменшіть освітленість спальні під час сну. Приберіть електронні пристрої чи хоча б вимикайте їх за 30 хвилин до сну.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!