Як діагностують онкологічні захворювання сьогодні

1041 0
Медики зазначають, що сьогодні робити це швидше і легше.
Фото умовне

Фото умовне

Скринінг – один з найякісніших та найефективніших способів виявити рак на ранніх стадіях. Про це під час медичного ток-шоу «Консиліум» Тvoemisto.tv розповів генетик, керівник відділення онкології медичної лабораторії «Діла» Дмитро Шапочка. 

«Скринінг – це масове обстеження певної категорії населення із застосуванням простих і недорогих методик для раннього виявлення або попередження тих чи інших патологій. І за цими показниками роблять висновки, як з року в рік динаміка захворюваність і смертності знижується чи підвищується. На сьогодні в Україні не має жодного онкологічного скринінгу у тому вигляді, якому мала б бути. В країні використовують опортуністичний скринінг, тобто обстеження за зверненням», – зазначив генетик. 

Щоб обрати правильний скринінг медик радить не займатись самодіагностикою, а звернутись до сімейного лікаря та спитати, які методи скринінгу існують, наприклад, для раку молочної залози чи раку шийки матки.

На сьогодні, як зазначили учасники консиліуму, діагностику та лікування онкології покриває НСЗУ, тобто держава, а на сайті «Є ліки» можна перевірити наявність медикаментів у різних медичних установах. Наприклад, якщо певного препарату для лікування раку шийки матки немає у Львові, але він є у лікарні Івано-Франківська, за ними можна поїхати туди або написати офіційного листа, аби передали.

За наявності підписаних договорів із НСЗУ безкоштовно забезпечувати певним переліком ліків можуть і приватні установи.

Нагадаємо, що «Твоє місто» запустило медичний проєкт «Консиліум». Це майданчик, де збираються професіонали різних галузей медицини, а також реальні люди, які поділяться своїм досвідом. Темою цього випуску стали онкологічні захворювання. Під час ток-шоу експерти пояснили причини виникнення онкозахворювань, зміни в діагностиці та лікуванні раку, а також про те, що важливо знати пацієнтам вже сьогодні. Ток-шоу можна переглянути на сторінках Tvoemisto.tv у Facebook та YouTube.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!