Як досягти щастя у шлюбі: 6 порад

6914 0
Можна одружитися й не зовсім зрілими, а досягати зрілості вже в подружжі.
Фото: expertbeacon.com

Фото: expertbeacon.com

У Львівському сімейному HUBі Храму Преображення психологиня Наталка Ільчишин та голова Центру студентського капеланства ЛА УГКЦ о. Юрій Остапюк розмовляли про незрілість у шлюбі та про те, як подружжям досягти щастя. Tvoemisto.tv занотувало найцікавіше.

За словами Наталії Ільчишин, середній шлюбний вік в Україні для чоловіків — 24 роки, для жінок — 21 рік. При цьому особистісної зрілості люди зазвичай досягають лише починаючи з 25 років.

«Є кілька аспектів зрілості, зокрема — фізична, сексуальна, економічна, психологічна тощо. Та, насправді, мало хто з молодих людей задає собі запитання, — наскільки ми зрілі? Адже, коли ми закохані, то переймаємося зовсім іншими питаннями. Важливо розуміти, що можна одружитися й не зовсім зрілими, а досягати її вже в подружжі. Та для цього має бути особистісна зрілість, коли людина розуміє, що готова до відповідальності за певні вчинки, за наслідки, що шлюб — це не лише права, а й обов’язки», — говорить отець Юрій Остапюк. 

Разом з Наталією Ільчишин вони озвучили свої поради для тих, хто хоче збудувати зрілі стосунки у шлюбі:

1. Молоді треба звертати увагу на свою половинку і відслідковувати, наскільки людина відповідально ставиться до цих стосунків через свої слова та вчинки.

2. Необхідно розуміти особистісну зрілість, бути здатним приймати рішення самостійно та нести за них відповідальність. 

3. Потрібно любити себе. Це означає приймати себе, знати себе, розуміти свої переваги і над чим треба ще попрацювати. Лише та людина, яка готова прийняти себе та ставитись до себе гідно, готова ставитись так само до людини, котра є поруч. Це фундамент, який допоможе подружжю вибудувати зрілі стосунки.

4. Для того, щоб краще пізнати один одного, потрібна певна відстань, яка допомагає все обдумати та поміркувати. При спільному житті шансів проаналізувати все і прийти до висновків набагато менше. Дуже важливо іноді мати відстань один від одного, для того, щоб свідомо приймати рішення.

5. Необхідно постійно комунікувати: «Попри всю роматичну любов, зі своєю дружиною ми завжди піднімали для себе дуже важливі питання. Обговорювали ті моменти, що приносили комусь із нас дискомфорт, болючі теми. Для мене комунікація теж є ознакою зрілості, — розповів отець Юрій Остапюк. — За будь-яких умов: чи ще готуєтеся до шлюбу, чи вже в подружжі, — вмійте слухати один одного. Люди хочуть уваги».

6. Кажуть, що шлюб — це лотерея: пощастить чи не пощастить. Хтось думає, що це божа воля. Але ніхто не хоче чути, що шлюб — це щоденна кропітка робота. Подружжя багато в чому залежить не від вибору партнера, а від вибору щоденного, який ми робимо, будуючи наші стосунки: від того зусилля, яке ми вкладаємо у шлюб кожного дня.

Партнерська публікація


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!