Як навчити дитину планувати свій день. Перелік завдань

2538 0
Завдання допоможуть дитині аналізувати свої дії протягом певного часу.
Фото: Sven Brandsma

Фото: Sven Brandsma

Проєкт «Розвиток дитини» підготував для батьків декілька оригінальних завдань, які допоможуть навчити дитину планувати свій час упродовж дня, ставити короткострокові та довгострокові цілі та досягати їх. Про це пише Освіта.ua.

Читайте також: Три тижні карантину з користю. Підбірка безкоштовних освітніх платформ

Ці завдання допоможуть дитині сформувати навички планування й розвитку самоусвідомлення та дисципліни.

Мій часЗавдання орієнтоване на розвиток здатності дитини планувати власну діяльність, раціонально розподіляти час, розуміти, навіщо необхідно знати точний час, бути пунктуальною у школі й удома. Дитині пропонують розглянути малюнки й намалювати на годинниках стрілки, що вказуватимуть на час її занять.

Мій тиждень. Це завдання допоможе дитині навчитись ставити щоденні цілі й досягати їх, а також оцінювати виконану роботу. Завдання являє собою планер, у якому дитині пропонується записати справи, які їй треба виконати впродовж тижня.

Ти – зірка! Це завдання допоможе дитині розвивати навички культури праці, приймати рішення. Виконуючи завдання, дитина долучатиметься до корисних справ у родині, вчитиметься виконувати дії у власному побуті, робити відповідальний вибір, бути успішною.

Хочу, можу, треба: вчимося ставити цілі. Це завдання допоможе дитині вчитися бачити необхідні для цього можливості й ресурси, розвинути відчуття відповідальності, аналізувати свої потреби.

Мої цілі. Це завдання допоможе ретельно планувати їх досягнення, учитися заздалегідь бачити користь (добрі наслідки), яку можна отримати в разі позитивного результату. 

Читайте також: Музика лікує. Підбірка сайтів, на яких можна послухати класичну музику

Учимося складати план дій. Це завдання пропонує подумати й сформулювати три свої цілі і поміркувати, що і в який термін зробити, щоб їх досягти.

Шукаємо шляхи вирішення проблем. Це завдання сприятиме формуванню соціальної та громадянської компетентностей, розвитку вміння мислити логічно. Дитині пропонується поміркувати, що, на її думку, є найбільшою проблемою країни, а також визначити, як можна вирішити цю проблему за допомогою грошей, освіти та відносин з іншими людьми.

Плануємо своє життя. Завдання сприятиме умінню управляти часом. Дитині пропонують поміркувати й написати ціль/цілі на найближчий рік у деяких сферах свого життя. Дитина вчитиметься основ тайм-менеджменту й розвиватиме партнерські стосунки з батьками.

Аналізуємо дії впродовж дня. Це завдання допоможе дитині проаналізувати свій день і навчитися орієнтуватися в часі. Завдання стане гарним підґрунтям для формування навичок планування й розвитку самоусвідомлення.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!