
фото: Твоє місто
Як розповів Tvoemisto.tv Павло Цабан, заступник командира 2-гої роти 1-го батальйону УПП Львова, під час перетину цього перехрестя потрібно орієнтуватися на сигнали світлофорів, а у разі їхньої несправності – керуватися правилом «перешкоди справа», так як повноцінно знаками пріоритету це перехрестя не укомплектоване. Найкращий вихід, за його словами, – облаштувати кільце неправильної форми.
Які вулиці охоплює перехрестя
Вулиця Сахарова, вулиця Вітовського, вулиця Нечуя-Левицького, вулиця Коперника, вулиця Героїв Майдану.
Чому виникають труднощі
1. Режим світлофору часто не дає можливості встигнути повністю переїхати перехрестя, адже воно є великим.
2. Водії плутають знак 2.4, який означає кінець головної дороги і знак 2.3 – надається право першочергового проїзду.
3. На всіх «примикаючих» дорогах немає знаків пріоритету (знаки «Дай дорогу» є, але головна дорога не позначена).
Як бути водіям
1. Водії повинні орієнтуватися на світлофори. Якщо через погодні умови або надзвичайні ситуації світлофори не працюють, водії повинні користуватися правилом правої руки і надати перевагу транспортним засобам, які наближаються праворуч від автомобіля.
2. Водії повинні пам`ятати, що зелений сигнал світлофора не означає, що можна їхати одразу, як тільки його побачили. Потрібно переконатися, що транспортні засоби по правий і по лівий бік – відсутні, а також, що є безпечний, безперешкодний проїзд в напрямку, який вони обрали.
Рішення від Поліції
1. Режим світлофору має бути краще пристосований до цього перехрестя.
2. Потрібно докомплектувати перехрестя знаками 2.3 «Головна дорога», щоб водії чітко розуміли черговість проїзду, у разі несправності світлофорів.
До кого звертатися із зауваженнями/пропозиціями
Свої пропозиції щодо організації руху на перехресті, доцільності знаків ПДР та режиму роботи світлофору львів’яни можуть адресувати до Міської комісії з безпеки дорожнього руху.
Що в планах міста
Як розповів Tvoemisto.tv Олександр Одинець, в.о. начальника управління інженерного господарства ЛМР, перехрестя планують реконструювати та запровадити там кільцевий рух. Проте розпочнуть роботи не раніше наступного року. Зокрема, в бюджеті розвитку на 2017-й рік передбачені кошти на виготовлення лише проектно-кошторисної документації.
Читайте також: Вулицю Вітовського у Львові чекають кардинальні зміни: деталі
Нагадаємо, влітку 2016-го року стало відомо, що на проблемному перехресті хочуть облаштувати регульоване кільце з двома смугами: рух здійснюватиметься по кільцю, але виїзд на нього регулюватиметься світлофором.
Як раніше пояснив Tvoemisto.tv Ігор Могила, провідний інженер відділу організації та безпеки дорожнього руху ЛКП «Львівавтодор»: «Перехрестя буде не круглим, а овальним, оскільки його конфігурація є непростою. Складність у тому, що там є трамвайний рух. Тут плануємо зробити маршрути у напрямку вулиць Сахарова, Вітовського і Нечуя-Левицького. Відповідно, трамвайна розв'язка також буде у всіх напрямках».
Підготував Петро Ткачишин,
відео – Володимир Барчук,
монтаж – Анастасія Михалець