
Photo by engin akyurt on Unsplash
Біль у горлі, кашель, температура можуть бути симптомами Covid-19, але ці ж симптоми спостерігаються при грипі, звичайній застуді та сезонній алергії. Розпізнати, на що захворів пацієнт можна за тим, у якій послідовності у нього проявилися симптоми. Такі висновки дослідники Університету Південної Кароліни опублікували в медичному журналі «Рубежі громадського здоров’я», пише VOA.
У роботі «Моделювання початку симптомів Ковід-19» група науковців проаналізувала історії респіраторних захворювань тисяч людей, звертаючи увагу на те, які симптоми з’являлися у процесі розвитку хвороби. На основі отриманих даних, вони склали найбільш вірогідні послідовності появи симптомів Covid-19 та порівняли їх з послідовністю симптомів грипу, застуди та алергії.
Дані досліджень стверджують, що симптоми Covid-19 та грипу найчастіше проявляються у такій послідовності:
Найбільш ймовірну послідовність появи симптомів Covid-19 та грипу дослідники проілюстрували у вигляді діаграм з відповідними даними статистики. Ці дані також показують, що інша послідовність появи симптомів є малоймвірною.
Додавши до свого дослідження дані про застуду та алергію, які раніше публікували Центри із контролю та запобігання захворюванням (CDC), вчені побудували наступну залежність між основними респіраторними хворобами і їхніми першими симптомами.
Отже,
- якщо спочатку піднімається температура – це Covid-19 ;
- якщо першим з’явився кашель – це грип;
- спершу заболіло горло – застуда;
- сльозяться очі та нежить – це алергія.
Дослідники зауважують, не у всіх недуга протікає однаково. Втім, у переважній кількості випадків, симптоми хвороб проявляються саме у такому порядку.
Для цього дослідження, науковці проаналізували дані ВООЗ щодо понад 55 тисяч пацієнтів, які отримали підтверджений діагноз Ковід-19 в Китаї у період між 16 та 24 лютого. Вони також вивчали дані майже 1100 пацієнтів, зібрані у період між 11 грудня та 29 січня експертною групою китайських лікарів.
Щоб порівняти симптоми Covid-19 та сезонного грипу, дослідники вивчили дані 2470 пацієнтів у Північній Америці, Європі та Південній півкулі, які були надані урядовим агенціям у 1994-1998 роках.
Інфографіка Голосу Америки