Як у Львові раніше святкували Великдень. Раритетні відео

6780 2
Великдень у Львові щороку відбувається гучно, яскраво та урочисто. Tvoemisto.tv пропонує пригадати, які святкування влаштовували містяни до та у перші роки незалежності.

За радянської влади масштабне святкування гаївок у 1989 році організувало «Товариство Лева», членами якого були Юрій Винничук, Володимир Павлів, Андрій Квятковський, Ярослав Грицак, Віктор Морозов, Дзвенислава Калинець-Мамчур, Петро Радковець та інші відомі персони.

За часів незалежності все змінилося. Після виходу УГКЦ з підпілля до святкувань у Шевченківському гаю відкрито долучилося духовенство і монашество УГКЦ. У квітні 1991 року, після повернення до України, на Великодні гаївки вперше завітав Глава УГКЦ Блаженніший Мирослав Іван Любачівський.

Так освячували великодні кошики у храмах Львова у 1994 році. На відео можна побачити освячення Великодніх страв, зокрема, на подвір'ї храму св. Архистратига Михаїла та фрагменти Воскресної Утрені та Архиєрейської Літургії з собору святого Юра.

Скриншоти з відео Живе Телебачення, igor99934

 

 
 

Читайте також:
29 Квітня, 2019 15:17
L. Прекрасне архівне відео, на якому Львів ще є Львовом і у ньому відчувається чисто львівська автентика. Дякую!
28 Квітня, 2019 19:48
Рєлена Христос Воскрес!
Були часи духовного піднесення, великих сподівань. Хоч соціально-економічний чинник був значно гірший ніж тепер...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!