Як виглядав Звенигород, що існував біля Львова майже тисячоліття тому. Відеовізуалізація

3939 0
Фахівці відтворили забудову міста на площі близько 25 га.
Візуалізацію надали автори проекту

Візуалізацію надали автори проекту

У Львові презентували 3D-візуалізацію древнього міста Звенигород, яке існувало за 25 км Львова майже тисячоліття тому.

Читайте також: На Львівщині відкриють унікальний парк «Древній Звенигород». Візуалізація

За кілька місяців фахівці створили тривимірну модель не лише найбільш укріпленої частини міста, де був палац, але й боярських кварталів, де жила знать, та частини пригородів.

«Ми відтворили забудову на площі близько 25 га. Йдеться про територію, яка найбільше досліджена, і щодо забудови якої ми маємо доволі чіткі уявлення. Загалом же площа княжого Звенигорода з пригородами, за припущеннями археологів, могла сягати 140 га», – розповів доцент кафедри реставрації НУ «Львівська Політехніка» Василь Петрик.

Вигляд міста вдалось відтворити опираючись на інформацію, яку отримали під час масштабних археологічних розкопок, що проводили у Звенигороді у 1950-1990-х роках.

Презентована 3D-модель стала основою створення відеоекскурсії давнім Звенигородом. Вона розпочинається з часів ще до заснування міста і проводить глядача крізь XI ст. – період заснування Звенигорода, ХІІ-ХІІІ ст. – період його найбільшого розквіту, і до 1241 року – загибелі міста під навалою монголо-татар. У ній можна побачити не лише вигляд княжої столиці з висоти пташиного польоту, але й "побувати" на давніх вуличках, у давньоруській церкві і навіть княжому палаці.

3D-модель давнього Звенигорода створили у межах проєкту «Древній Звенигород: брендинг і промоція княжої столиці», який фінансово підтримав Український культурний фонд.

У майбутньому вона стане основою для створення віртуальної екскурсії історичним містом у новому історико-культурному парку «Древній Звенигород», що облаштовують на місці пам’ятки археології.

«Сучасні технології дозволять нам відтворити життя княжої столиці в деталях, оживити її і запросити відвідувачів у захопливу подорож. Розроблена 3D-модель нам дуже допоможе у цьому. Ми і далі працюватимемо з нею. Зокрема, маємо можливість деталізувати, як виглядала забудова боярського кварталу, створити окрему екскурсію сакральним Звенигородом чи князівським палацом», – каже керівниця проєкту створення парку Наталя Войцещук.

Читайте також: Поблизу Львова побудують містечко для ІТ-фахівців. Візуалізація

Нагадаємо, торік проект «Городище літописного міста Звенигород» переміг у конкурсі ініціатив регіонального розвитку, і на його реалізацію у межах секторальної бюджетної підтримки ЄС, виділять орієнтовно 12 млн грн. Замовником проекту є департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації. Офіційне відкриття парку запланували орієнтовано на 2020 рік.

Партнерська публікація


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!