Як зміниться площа перед Оперою у Львові. 3 факти

5303 0
Фонтан не виступатиме над рівнем площі, взимку на його місці стоятиме ялинка, а численні атракції із площі приберуть лише на період реконструкції. Про те, як відбуватиметься ремонт фонтану перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької на проспекті Свободи Tvoemisto.tv розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.
фото:turkarta.com, zik.ua

фото:turkarta.com, zik.ua

У вівторок, 23 червня, виконавчий комітет Львівської міської ради погодив проведення капітального ремонту фонтану перед  Оперою.  Як зазначає головний архітектор Львова, наразі він знаходиться у задовільному стані, але оскільки знайшовся благодійний фонд «Сокар-Благо», який у знак дипломатичної азербайджансько-української дружби виявив ініціативу зробити Львову подарунок – провести реконструкцію фонтану, то влада міста її підтримала: «Загалом було подано лише кілька ескізів, а проект самого фонтану тільки починає розроблятися. Проте ми вважаємо, що фонтан, який є, не підходить для нашого клімату. Тому що взимку він пустує. Там лежить сміття, якісь кульки і його постійно треба чистити. Коли фонтан є в одній площині із мощенням, на нього можна і ставати, і ходити,  і ставити там ялинку».

 Ремонт фонтану є комплексним, тому передбачає часткову зміну мощення самої площі перед Оперою. Юліан Чаплінський каже, що Управління архітектури Львова має критичну думку щодо надмірного засмічення площі перед Оперою атракціями, але не має на це впливу, бо це вирішується ухвалою сесії. Тому їх приберуть лише на період ремонту.

Кінцевого кошторису ремонтних робіт ще немає, але вже можна сказати, що фонтан обійдеться у кругленьку суму. «Зі свого досвіду я знаю, що такі фонтани недешеві. Тому попередню суму я назвав від 300 до 500 тисяч євро, але, знову ж таки, про конкретну ціну робіт можна буде говорити після затвердження проекту»  – каже Юліан Чаплінський. Такий фонтан робиться 3-4 місяці. Але наразі архітектор не береться коментувати, коли розпочнуться роботи, оскільки ще навіть не затвердили проект.

Відповідно до рішення виконкому, благодійний фонд має погодити в Галицькій районній адміністрації, департаменті містобудування ЛМР та в управлінні охорони історичного середовища  проектно-кошторисну документацію на виконання робіт, ескізний проект фонтану та терміни виконання робіт. Нагадаємо, фонтан перед Оперним театром збудований у 2008 році. Тоді до його зведення долучилась компанія «МТС Україна». «Із серпня 2007 по травень 2008 «МТС Україна» проводила акцію «Разом зробимо більше». Компанія випустила спеціальні ваучери поповнення, 1 гривня з яких йшла на будівництво фонтану. Таким чином було зібрано $25 тис.  Компанія потроїла цю суму, отже на будівництво фонтану від компанії було передано $100 тис» – пригадує експерт із зовнішніх зв'язків Західного територіального управління компанії «МТС Україна» Володимир Хіцяк.

Спілкувалася Наталія Середюк

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!