Які дороги на Львівщині відремонтують цьогоріч: перелік

23636 4
Цьогоріч на ремонт та будівництво доріг в Україні Кабмін виділив понад 14 млрд. грн. Частину з цих коштів отримає і Львівська область. Журналісти Tvoemisto.tv дізналися, які саме дороги у Львівській області будуть ремонтувати у 2016 році, а які так і не потрапили в цей список.
фото: facebook

фото: facebook

Гроші з держбюджету

Як розповіла заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак, на сьогодні прийнято рішення Кабінету Міністрів України про виділення 14,2 млрд грн на ремонт та будівництво доріг в Україні. Зараз, згідно із законом «Про державний бюджет», це рішення розглядається на засіданні бюджетного комітету Верховної Ради України.

За попередньою інформацією, в цьому переліку немає великих відрізків доріг у Львівській області. Є декілька доріг місцевого значення, десь 3-5 кілометрів. Дороги Львів-Тернопіль та Львів-Самбір туди не потрапили.

Є частина коштів, які скерують на погашення боргів за виконання робіт ще у 2012 році, йдеться про дороги Львів-Краківець та Львів-Шегині.

Також за ці кошти передбачено завершити роботи на трасі Львів-Івано-Франківськ, де планується облаштувати другий шар дороги на кордоні між Жидачівським районом і Івано-Франківською областю.

Митні платежі

У Львівській області діє пілотний проект, згідно з яким якого до обласних бюджетів скеровується 50% суми перевиконання щомісячних планових митних надходжень внаслідок оформлення товарів. Цей проект буде продовжено і протягом цього року. В лютому 2016 року планові надходження було перевиконано на 45 млн грн.

За ці кошти заплановано відремонтувати частину дороги Львів-Самбір-Ужгород від Самбора до Сянок на кордоні із Закарпатською областю.

Також провести ремонт дороги Броди-Червоноград від траси Київ-Чоп до Червонограду.

Планують також відремонтувати дорогу Куровичі-Рогатин.

А ще завершити роботи по дорозі Львів-Радехів-Луцьк. Там потрібно здійснити накриття верхнього шару.

Якщо вистачить коштів,  то також планується ремонт дороги від Кам’янка-Бузької до траси Київ-Чоп

Кошти з обласного бюджету

Цього тижня Львівська обласна рада виділила 282 млн. грн. на дорожню інфраструктуру. Нею передбачено по 5 млн грн на кожен район на місцеві дороги. Також депутати будуть визначати в переліку на близько 100 млн. грн. на загальні дороги. Упродовж двох тижнів визначиться перелік цих доріг.

Польський кредит

Дорогу поблизу митного переходу Будомєж-Грушів маємо намір відремонтувати за кошти з кредиту від Республіки Польща.

«Розуміємо, що сума кредиту є доволі велика. Туди потрапили Львівська та Волинська області. Тут йдеться не лише продороги, а про розбудову митних переходів, інфраструктури. Тому ми звернулись до Міністерства фінансів, Міністерства інфраструктури і до Міністерства економіки, що розпочати втілення цього пілотного проекту. На сьогодні вже є погодження від всіх трьох міністерств. Відбулась нарада в Києві, де ми відпрацювали подальший механізм, як би мав здійснюватися цей інвестиційний проект: Мінфін – обласна адміністрація – тендерні процедури. Весь цей механізм є пропрацьований. Зараз ми напрацьовуємо проект для його затвердження", - розповіла Ірина Гримак.

Інвестиційні проекти за бюджетні кошти

Також є інвестиційний проект за державні кошти відремонтувати дорогу Львів-Пустомити-Меденичі, яка йде від Львова до Трускавця через Меденичі. Вона зараз є фактично непроїзна. Є паралельною до дороги Київ-Чоп.

Частково плануємо відремонтувати трасу Судова Вишня – Рава-Руська, а також частину дороги Миколаїв-Комарно. Це попередні плани. Загальна сума – понад 230 млн. грн. Зараз Мінфін мав би затвердити інвестиційний проект, і після того ми вже маємо право оголошувати тендерні процедури.

Загалом на 2016 рік у Львівській області заплановано провести ремонтні роботи на суму близько 2 млрд грн.

Підготував Ігор Саджениця


Читайте також:
20 Березня, 2016 17:33
Андрій Львів - Тернопіль буде будуватися за кошти Евробанку, уже почали робити проект! У статті помилка, так як ремонт від Камянки до Київ - Чоп якраз буде на ділянці до М. Підлісків!!
19 Березня, 2016 21:40
Роман 1. Львів - Тернопіль далі буде танкодром. Нелогічно якось. На якесь комарно гроші кинули, а на облцентр - ні.
2. Рава руська - судова вишня і Яворів - Грушів - це майже дубляж.
19 Березня, 2016 11:48
Андрій П...дець!!! Значить цього року не бачити ремонту дороги з Червонограду до Сокаля (районного центру), де знаходиться головний шахтарський офіс? Сокаль далі буде гнити у своїй відірваності від решти світу, втрачаючи свій туристичний і економічний потенціал?
18 Березня, 2016 07:01
Олег Який тільки верхній шар дороги Львів-Радехів-Луцьк, коли ще взагалі непроводився ремонт на ділянці Малі Підліски (від траси Львів-Київ) до с. Дернів біля м. Кам.БузькаБузька?
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!