Які країни у червні прийняли найбільше українців, що рятуються від війни

1324 0
Близько чверті усіх українців, які звернулись за тимчасовим захистом – діти.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

Польща, Румунія та Ірландія очолили список країн Євросоюзу, які протягом червня прихистили найбільше українців, які виїхали за кордон через війну, cеред тих країн, стосовно яких на момент публікації були відомі дані. Про це йдеться у доповіді Євростату, повідомляє Європейська правда.

«У Польщі за червень тимчасовий захист отримали понад 60 тисяч українців. На другому місці – Румунія (10 360) та Ірландія (близько 6990). Зазначимо, у звіті немає даних щодо низки країн, у тому числі Німеччини й Чехії, куди їде дуже багато українців, тож після доповнення статистики трійка лідерів може змінитися», – повідомляють у доповіді. 

Читайте також: Рівень смертності у Маріуполі зріс у п'ять разів, – міська рада 

Якщо враховувати кількість прийнятих людей відносно кількості власного населення, найбільшу частку українців прийняла Польща (1,6 на тисячу населення), Латвія (1,5 на тисячу населення), Ірландія (1,4 на тисячу) та Литва (1,3 на тисячу). Кількість людей, які отримують тимчасовий захист, помітно зменшилася у всіх 19 країнах-членах, щодо яких доступні дані: у Польщі – на майже 36 тисяч, порівняно з травнем, у Литві – на понад 13400, у Болгарії – на майже 13 тисяч, Румунії – на 10 тисяч. 

Загалом станом на червень у Польщі статус тимчасового захисту отримали 1,2 млн українців, у Болгарії – понад 118 тисяч, у Франції – майже 65 тисяч, у Литві – майже 49 тисяч, Бельгії – близько 48 тисяч, Румунії – близько 43,5 тисяч. Близько чверті усіх українців, які звернулись за тимчасовим захистом – діти, з них найбільше – у Польщі (26% від загальної кількості українців, які отримали захист в країні). Понад 70% українських дітей у ЄС – не старші 14 років.

Нагадаємо, українці, які знайшли прихисток у Польщі, отримали доступ до медичної допомоги у цій країні на рівні з її громадянами. Для цього потрібно мати закордонний паспорт громадянина України, в якому є позначка про перетин кордону після 24 лютого 2022 року.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!