Які види шахрайства найпоширеніші у Львові: 8 прикладів

17506 17
Основний принцип шахрайства – ввести жертву в оману і, скориставшись цим, спонукати її під певним приводом передати гроші або майно. Слід бути дуже уважними, щоб не потрапити в спритні руки шахраїв. Пропонуємо вам кілька порад, які варто прочитати, аби бути надалі обізнаним і захищеним.
фото: zik.ua, www.websu.info, www.lvivpost.net, www.lvivpost.net

фото: zik.ua, www.websu.info, www.lvivpost.net, www.lvivpost.net

1. Найбільш поширений вид шахрайства – дзвінок на мобільний телефон начебто від працівника банку. Переважно зловмисники діють за такими схемами:

- Підвищення кредитного ліміту. Невідомий, який представляється банківським працівником, пропонує продовжити дію кредитної картки або підвищити кредитний ліміт на ній. Отримавши згоду, шахраї повідомляють, що для здійснення необхідної операції їм потрібні номер картки, термін її дії та розміщений під магнітною стрічкою cvv-код. Виказавши ці реквізити, людина отримує SMS-повідомлення з паролем доступу, який шахрай просить продиктувати йому. Через кілька хвилин на мобільний приходить SMS з банку, однак на цей раз – про зняття грошей з рахунку. Інколи постраждалі ще вірять, що SMS про зняття готівки це, мовляв, технічна процедура, і через кілька хвилин гроші будуть нараховані, але згодом розуміють, що це обман.

- Оголошення про продаж або купівлю товару в мережі Інтернет. До прикладу, ви подали оголошення про продаж свого товару в мережу Інтернет. Вам телефонують та погоджуються з вашою ціною. Для перерахунку пропонують швидкий спосіб – перекинути гроші на банківську картку. Вам повідомляють, що зараз перекажуть кошти. А за якийсь час передзвонюють та кажуть, що щось не виходить, мабуть треба підтвердити, що на картці є гроші й вона платіжна. Далі в телефонному режимі клієнта "підводять" до банкомату чи терміналу і надиктовують комбінацію для грошового переказу, яку власними руками набирає клієнт. Далі приходить SMS з кодом підтвердження, який дуже чекає шахрай. Ви говорите цей код і все – грошей на картці більше немає.

Що потрібно робити, щоб уберегтися від таких шахраїв? По-перше, пам’ятайте, що співробітники банку не мають права зв'язуватися з клієнтом телефоном і уточнювати його особисті дані. Паролі та інша інформація від банку – це секретна інформація. Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо до вас телефонують і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства. Шахрайства пов’язані з банківськими картками є найбільш поширеними. З початку року правоохоронці зареєструвати понад 400 таких фактів.

2. Ще один популярний вид шахрайства – це купівля та продаж товарів через мережу Інтернет. На сьогодні є дуже поширеним явище купівлі товарів через мережу Інтернет. Переважно це Інтернет-магазини, дошки оголошень, он-лайн-аукціони або спеціалізовані форуми.

Наведемо декілька прикладів схем за якими працюють шахраї:

- Занижена вартість товару. Зловмисник на сайтах з оголошеннями виставляє на продаж, наприклад, дорогий мобільний телефон за дуже привабливою ціною. Громадяни одразу реагують та замовляють товар. Але шахрай пропонує спочатку перерахувати кошти, після чого обіцяє відправити товар. Як тільки громадянин перерахував гроші, ніякого товару він, звісно, не отримує. У таких випадках ні в якому разі не перераховуйте свої кошти незнайомцю. Запропонуйте йому розрахуватися після отримання та перевірки товару у службі доставки. Якщо це шахрай, він одразу перестане спілкуватися з вами, бо зрозуміє, що на вас нічого не заробить.

- Обмін товарами. Це також дуже популярний вид шахрайства. Зловмисники працюють за простою схемою. Розглянемо як приклад вищезгаданий лот з мобільним телефоном. Ви хочете його продати або обміняти на кращий мобільний телефон. З вами зв’язується клієнт і пропонує на обмін свій мобільний телефон, який є кращим від вашого, але за умови, що ви вишлете його першим поштою. Умовою обміну однієї з поштових служб України є те, що обмін здійснюється за умови, що відправник вказує у накладній, який саме товар він має отримати взамін. Що робить шахрай, він отримує ваш мобільний телефон, а взамін віддає свій, але поламаний, хоч ззовні він саме такий, як і повинен бути.

Отож, не відправляйте гроші незнайомцям - вашою довірою можуть скористатися шахраї. Рекомендуємо зустрітися з продавцем особисто і передати гроші з рук у руки, попередньо перевіривши товар - це самий надійний спосіб. Якщо ж ви перебуваєте в іншому місті, скористайтеся послугами доставки, яка дасть можливість попередньо перевірити товар. Наприклад, отримати товар післяплатою.

3. Протягом останніх років на Львівщині активізувалися так звані телефонні шахраї. Дуже часто до правоохоронців звертаються громадяни, котрі повідомляють, що перерахували кошти шахраям за «звільнення» їх родичів з міліції. Зі слів потерпілих, їм телефонують вночі і кажуть, що їхні родичі потрапили у ДТП і для того, щоб «залагодити це питання» потрібно заплатити гроші.

Як уберегтися від такого роду шахрайства? Попросіть людину, яка вам зателефонувала назвати ім’я вашого рідного, описати його зовнішність і відповісти на питання особистого характеру. Також можна перевірити слова незнайомців, зателефонувавши безпосередньо до своїх родичів та перепитати у них, чи насправді з ними сталася ситуація, про яку стверджують можливі шахраї. Якщо ж до близьких не можливо одразу додзвонитися, тоді потрібно перевірити цю інформацію, звернувшись до працівників міліції. Саме так ви зможете вберегтись від шахраїв.

4. Також популярними є махінації з подобовою орендою квартир у Львові на святкові дні. Зловмисник в мережі Інтернеті дає оголошення про подобову оренду квартири за дуже привабливою ціною. Туристи, які шукають в Інтернеті житло на кілька днів у Львові, телефонують орендарю та бронюють квартиру. При цьому, шахрай вимагає, щоб йому на банківську картку переслали гроші, передоплату. Після переказу коштів, як правило, псевдо-власник квартири перестає виходити на зв'язок.

5. «Прибутковими» для шахраїв є громадяни, котрі намагаються отримати, так звану, шенгенську робочу візу до однієї з країн Євросоюзу. Діяти вони можуть як особисто, так і в мережі Інтернет. Зловмисники беруть у вас пакет документів, який потрібен для отримання візи, ну і, звичайно, плату за свої послуги та заявляють, що ваша присутність під час оформлення документів не потрібна. Після передачі гроші шахраї перестають виходити на зв’язок.

Як уберегтися від таких шахраїв? Щоб отримати шенгенську візу, необхідно точно визначити країну, в яку ви маєте намір поїхати, мету і характер поїздки, а також терміни перебування в цій країні. Після чого звернутись у консульство цієї держави. Сьогодні майже кожне консульство має свій сайт, на якому можна знайти візову анкету, а також повний перелік документів, необхідних для отримання візи та графік прийому громадян. Практично у всіх консульствах країн-членів Шенгенської зони отримання візи вимагає особистої присутності громадянина.

6. Ще один вид шахрайств – це «повернемо викрадену річ за винагороду». Спершу зловмисники обкрадають громадян, а після того вимагають у них гроші за повернення їм викраденого. Щоб викрити таких злочинців, потрібно негайно звертатись до працівників міліції.

7. Як не стати жертвою шахраїв ромської національності? Якщо до вас починають чіплятися на вулиці підозрілі люди, треба їм різко відповісти: «Ні», «Відійдіть від мене», «Я сам усе про себе знаю». Таким чином ви, по-перше, зіб’єте шахрая з пантелику, а по-друге, привернете увагу перехожих. Окрім цього, такі шахраї – хороші психологи. Вони відчувають ваш настрій і добре розуміють, чи «зачепили» вас їхні слова. Тому припиніть вірити у ворожбу, чаклунство, надзвичайні сили тощо. Інакше ви самі накличете на себе біду.

8. Найменш популярний, але все ж таки популярний вид шахрайства – це  повідомлення про виграш автомобіля. До прикладу, вам прийшло СМС-повідомлення з текстом, що ви виграли автомобіль. У повідомленні також зазначений номер мобільного телефону, сайт тощо. І дійсно, коли ви зателефонуєте, вам скажуть, що саме ви виграли автомобіль і попередять, що забронювати «свій» автомобіль можна тільки упродовж одного дня. Для цього, мовляв, слід переказати гроші на продиктований шахраєм номер картки. Після переказу грошей, зловмисник перестає відповідати на дзвінки.

Джерело: прес-служба ГУМВС України у Львівській області


Читайте також:
18 Червня, 2019 15:09
Олександр За шахрайські дії прийшов час відповідати. У Львові у відомої шахрайки суд арештував квартиру та машину.
Знайомтесь:
ЗЕЛЕНИЙ Володимир Йосипович, 04.06.1964р.н , ЗЕЛЕНАСвітлана Михайлівна, 13.02.1965р.н.
Місце реєстрації м. Львів, вул. Римлянина, буд.10, кв.9.
Напрямок *діяльності* - позичают великі суми грошей під *бізнес*, а потім не повертають.
Вказані *підприємці* знаходяться в багатьох *чорних* списках як шахраї та аферисти ( копію додаю). Ошукують не тільки львів’ян, але і громадян інших держав. ( відео фіксацію розмови Зеленого з громадянкою Туреччини додаю).
Ошукані вказаними шахраями громадяни почали позиватись до судів з метою повернення своїх грошей, а суди почали виносити ухвали та рішення на користь позивачів.
Так, Личаківський районний суд м. Львова виніс:
1. Ухвалу в цивільній справі 463/5536/17 – “ накласти арешт на квартиру №9в будинку №10 на вул. Римлянина у м. Львові “ (місце реєстрації Зеленої С.М. та Зеленого В.Й).
2. Рішення – “ стягнути з Зеленої Світлани Михайлівни (м.Львів,вул. Римлянина, 10/9,ідентифікаційний номер 2378520680 … заборгованість за договором позики в розмірі 708 848,59 грн. Стягнути з Зеленої Світлани Михайлівни 7 088,49 грн. судового збору“. (копії додаю).
Приватним судовим виконавцем 29.03.2019р. була винесена постанова про розшук майна боржника. 15.05. 2019р. транспортний засіб марки Mercedes-Benz, модель Е240, рік випуску 2005, реєстраційний номер ВС 4777 АН був арештований та відправлена заявка в львівську філію ДП “ Сетам “ для проведення електронних торгів з реалізації транспортного засобу.
Для того, щоб ускладнити повернення грошей обдуреним людям через судовий арешт нерухомості , шахраї Зелені ховають всю свою нерухомість: Зелена С.М. переписала свою частку ( 50% ) чоловіку в ТзОВ “Кадуцей“ , який знаходиться за адресою м. Львів, вул. Гнатюка, 5 та 18.12.2016р.- квартиру у Львові вул. Римлянина 10, кв.9 заставила як заставне майно за 1 200 000гр.в банк на 10 років, особняк в смт. Брюховичи в 500 кв.м. переоформила на іншу людину, 16.07.2014р.- передача в оренду земельної ділянки 0.66га.с/рада Новокам"янська, Жовківського р-ну на 10 років, ( копії документів додаю).
Щодо її чоловіка. Зелений Володимир Йосипович проходив обвинувачуваним в кримінальній справі № 462/3199/15-к за ч.1ст 122 КК України.
В справі є висновок експерта №94 Закарпацького обласного бюро судово- медичної експертизи від 15 жовтня 2010 року на постанову слідчого СВ Залізничного РВ ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській обл.( копію публікую), який ставить під сумнів традиційну сексуальну орієнтацію Зеленого В.Й. Добре розуміючі, що з такою “біографіею” засудженому Зеленому В.Й. буде дуже не комфортно за гратами, він ховався від досудового і судового слідства, постійно ” хворів “ та, за допомогою своїх 4-х адвокатів затягував судові засідання. 29 листопада 2018р. Залізничний районний суд виніс ухвалу в кримінальній справі. (копію додаю). 05.10.2018р. проти Зеленого В.Й. було відкрите чергове кримінальне провадження ч.1 ст.125 КК України. (копію витягу з ЄРДР додаю). Підозрюваний Зелений вже намагався закрити кримінальне провадження в Франківському відділу поліції м. Львова, але в нього нічого не вийшло. Нічого не буде дивного якщо Зелений, все таки,опиниться за гратами.
Прошу поширити вказану інформацію щоб ваші родичі, друзі та знайомі не попали в халепу з вказаними шахраями. Будьте уважні.
20 Січня, 2019 02:34
Оля 4102451251063768 альфа банк можно через приват 24 можно через терминал любого банка пополнять как карточку VISA саврухин николай николаевич savryxin nikolay nikolaevich
Ці ШАХРАЇ продають котів,т.0633405949
16 Травня, 2018 13:27
Олександр УВАГА ШАХРАЇ !!! Львівські шахраї ЗЕЛЕНИЙ Володимир та його дружина ЗЕЛЕНА Світлана входять в довіру до громадян, позичают гроші під *бізнес*, а потім не повертають. Проти них відкриті кримінальні справи ( ст.190 ККУ шахрайство ) та цивільні позови. Вказані шахраї ухиляються від явки в суди.
31 Березня, 2018 20:42
777 Зелений продам вазелін недорого. Скоро знадобиться.
27 Лютого, 2018 11:39
Ігор Зелений він тільки по документам. По життю – ГОЛУБИЙ. В інтернет просторі є докази.
3 Лютого, 2018 18:01
Ігор Запитайте у дружини педіка Зеленого як вона в Москві підробляла проституткой.
31 Січня, 2018 14:34
Олег Місце Зеленого-Голубого за гратами.
28 Грудня, 2017 19:30
Віктор Зелений крім того, що аферюга, так він ще і кончений педік.
3 Листопада, 2017 14:31
Володимир Побачив інформацію про ЗЕЛЕНИХ, та хочу довести від себе. Дуже добре знаю як ЗЕЛЕНІ, які мали бізнес в Москві, позичили в людей багато грошей, та свалили в Україну. Крім того точно знаю, що ЗЕЛЕНА Світлана " підро****ла " в Москві путаною. Вот так у ЗЕЛЕНИХ починався бізнес. Нічого дивного, що зараз проти них відкривають кримінальні справи.
1 Листопада, 2017 15:30
Степан Знаю Зеленого особисто. Цей мерзотник разом зі своєю дружино Зеленою Світланою ошукали багато львівян. Знаю, що проти них відкриті кримінальні справи. Маю надію, що ці шахраї сядуть за грати.
28 Жовтня, 2017 16:31
Олександр УВАГА ШАХРАЇ !!! 26.10.17р., в приміщенні Залізничного суда м. Львова ( вул. С.Бандери, 3 ) в 15.00 відбулось судове засідання в кримінальній справі 462 3199 15-к по обвинуваченню відомого шахрая Зеленого Володимира Йосиповича, відомого не тільки в Україні, він знаходиться в багатьох чорних списках як шахрай та аферист ( проживає м. Львів, вул. Римлянина, 10, кв.9), який по звірячому побив невинну людину, та кинув на гроші багато громадян, в тому числі і іноземців. Цей підпріемиць входив в довіру до громадян, позичав гроші на бізнес, а потім не повертав. Для того, щоб ускладнити повернення грошей обдуренним людям через судовий арешт нерухомості , він ховає всю свою нерухомість: 16.07.2014р.- передача в оренду земельну ділянку 0.66га.с/рада Новокам"янська, Жовківського р-ну на 10 років, 18.12.2016р.- квартиру у Львові вул. Римлянина 10, кв.9 заставила його дружина, Зелена Світлана Михайлівна, як заставне майно за 1 200 000гр.в банк на 10 років, магазин * Кадуцей* у Львові на вул. Гнатюка, 5 віддали в аренду за 5000 доларів США в місяць, особняк в смт. Брюховичи в 500 кв.м. переоформив на іншу людину. Якщо комусь потрібні документальні докази вказаного вище, чи ще хтось був обдурений Зеленим В.Й.та Зеленою С.М. та має до них запитання прошу писати на ел.пошту [email protected], перешлю копії документів. Проти Зеленого В.Й. та Зеленої С.М. готуються ще судові позови за фактом шахрайства та по іншім ст. ККУ. Розгляд вказаної кримінальної справи ведеться 10 років так як Зелений В.Й. постійно затягує судовий розгляд, дуже не хоче за грати. Чергове судове засідання відбудеться 28.11.2017 року в 15.00 в приміщенні Залізничного суду м. Львова. Засідання відкрите, вхід вільний.
Прошу всіх, поширити вказану інформацію про шахрая, щоб ваші родичі, друзі та знайомі не попали в халепу.
22 Жовтня, 2017 18:46
Віктор Запитайте в любого з львівського ринку Південний про , так званих, підпріемців Зелених. Практично всі скажуть що це підлі та жадібні аферисти.
4 Жовтня, 2017 16:38
Орест Тут писали про Зелених, що вони шахраї. Підтверджую. Знаю їх особисто, це підлі, жадібні та морально убогі виродки.
15 Серпня, 2017 19:51
Володимир Спростування наклепу шантажиста Купина за посиланням!
[***].facebook.com/permalink.php?story_fbid=129267191021686&id=100018152179211&pnref=story
15 Серпня, 2017 19:50
Володимир Спростування наклепу шантажиста Олександра Купина за посиланням!
[***]s://[***].facebook.com/permalink.php?story_fbid=129267191021686&id=100018152179211&pnref=story
28 Червня, 2017 13:32
Олександр УВАГА ШАХРАЇ !!!
ЗЕЛЕНА Світлана Михайлівна, 13.02.1965р.н. народженна в м. Львові та ЗЕЛЕНИЙ Володимир Йосипович, 04.06.1964р.н , народженний Львівська обл. Жовківський р-н, с. Липник, які проживають за адресою м. Львів, вул. Римлянина 10, кв.9 позичають на " бізнес " гроші, а потім не повертають. Мають у Львові магазин "Кадуцей" та торгові точки на ринках "Південний", "Краківський" та "Шувар". Інформація подана для людей, щоб не попали в халепу. Прохання поширити вказану інформацію про шахрахв - підпріемців.
6 Серпня, 2016 14:17
Христина Хочу сказати про ще одну схему ,з якою стикнулась в Львові . Хлопці на вул.Волошина ремонтують техніку і замовляють з евау товар. Прийшовши забрати ноут ,дала купюри по сто дол .Хлопці взяли ,сіли за свою ширму і кажуть "Дивна купюра ,якась не така .Йдем в банк спробуєм поміняти." Там не міняють ,бо не справжня .А справа в тому що купюра не моя(підмінена) а довести це я вже не можу,бо звичайно ж камер спостережень вони не мають .В результаті ноут не забрала і пішла додому з несправжньою купюрою.Отже ні товара ,ні сто доларів.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!