У Євросоюзі схвалили вакцину Moderna для дітей від 12 років

1219 0
Застосування вакцини Moderna для дітей віком від 12 до 17 років буде таким, як і для осіб від 18 років: її вводитимуть двома ін’єкціями у надпліччя з інтервалом у чотири тижні.
Фото: slovoidilo.ua

Фото: slovoidilo.ua

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) дозволило використовувати вакцину від коронавірусу Moderna (Spikevax) для дітей віком від 12 до 17 років, повідомляє Суспільне з посиланням на ЕМА.

Читайте також: В Україні розпочався п'ятий етап вакцинації від Covid-19

«Комітет з лікарських препаратів рекомендує розширити показання для вакцини від Covid-19 Spikevax (Moderna) до застосування дітям у віці від 12 до 17 років. Вакцина вже дозволена для використання людям віком від 18 років», – йдеться у повідомленні.

При чому застосування вакцини Moderna для дітей віком від 12 до 17 років буде таким же, як і для осіб від 18 років: її вводитимуть двома ін’єкціями у надпліччя з інтервалом у чотири тижні.

В EMA підкреслили, що вплив вакцини на дітей цієї вікової категорії науковці досліджували під час спеціальних випробувань. У тестах взяли участь 3732 дитини, віком від 12 до 17 років. Вони показали, що вакцина дала аналогічну відповідь антитіл, яку спостерігали в осіб від 18 до 25 років.

Читайте також: У Львові збільшили кількість центрів, де можна провакцинуватися Moderna. Графік

З травня у Євросоюзі дозволили використовувати вакцину від COVID-19 для дітей та підлітків тільки виробництва Pfizer.

Довідково

Що відомо про вакцину Moderna

Вакцину mRNA-1273 створила американська компанія Moderna. Виробляють її у штаті Массачусетс. Як і вакцину Pfizer/BioNtech, препарат Moderna створили на основі рибонуклеїнових кислот, обидві вакцини містять матричну РНК і дуже схожі між собою.

Опинившись в організмі, матрична РНК потрапляє в клітину і починає синтезувати патогенно-специфічні антигени, які викликають імунну реакцію. Під час клінічних досліджень розробники зафіксували найпоширеніші побічні реакції від вакцини – біль та почервоніння у місці щеплення, втому, головний біль.

Цей препарат безпечний для тих, у кого є супутні захворювання, такі як гіпертонія, діабет, астма та захворювання легень, що підвищують ризик важкого перебігу захворювання на коронавірус. Водночас не рекомендують робити щеплення вакциною Moderna вагітним жінкам, за винятком випадків, коли вони мають високий ризик зараження.

Цей препарат не псується при зберіганні за стандартних температур холодильника +2..+8 градусів за Цельсієм.

Ефективність вакцини Moderna через 14 днів після введення першої дози, становить приблизно 92%. Згідно з дослідженнями виробника, через пів року після введення другої дози вакцина ефективна на 90%. Крім того, вона на 95% захищає від тяжкого перебігу захворювання. Також у Moderna зазначають, що вакцина на 100% ефективна для дітей у віці від 12 до 17 років.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!