Забудовник магазину «Океан» у Львові обіцяє відновити зруйновану мозаїку

3050 1
Наприкінці липня міська ДАБК оштрафувала компанію «Ріел-Естейт Груп» на понад 90 тисяч гривень.

Власник ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп», яке проводить реконструкцію рибного магазину «Океан» на вулиці Володимира Великого, 26а у Львові, під час якої зруйнували модерністичну об’ємну мозаїку, Володимир Швед обіцяє відновити її власним коштом та надати 1 000 кв. м приміщень під художню школу чи мистецький коворкінг. Відповідного листа до ЛМР оприлюднив міський голова Львова Андрій Садовий на своїй сторінці у Фейсбук.

Читайте також: Мистецтво не може бути ворожим. Чому зникають львівські радянські мозаїки

У листі Володимир Швед визнає, що зруйнувавши мозаїку забудовник наніс шкоду культурі міста, і каже, що готовий сплатити штраф, який наприкінці липня наклала міська ДАБК. За його словами, він гарантує виконання зобов’язань, навіть якщо у компанії-забудовника, будівлі чи земельної ділянки зміняться власники.

Читайте також: Нам потрібні конкретні правила гри. Чому у Львові знищили мозаїку на магазині «Океан»

Нагадаємо, що у лютому ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» погодили містобудівні умови та обмеження на реконструкцію рибного магазину «Океан», який збудували ще 1982 році. Згідно з даними системи Youcontrol, компанія належить Володимиру та Наталії Швед.

Реконструкцію будівлі розпочали навесні, а 18 липня знесли стіну з мозаїкою, яку згідно з проектом планували зберегти. Наступного дня виконавчий комітет ЛМР зібрався на позачергове засідання та скасував містобудівні умови і обмеження на реконструкцію будинку, а міська ДАБК розпочала перевірку. Крім штрафу, за результатами перевірки, замовнику та генпідряднику будівництва видали приписи про зупинення будівельних робіт, доки вони не усунуть виявлені порушення.

Читайте також: У Львові інвентаризують всі мозаїки

Автором об’ємних рибок, які були на фасаді будівлі, є художник Володимир Патик. Попри приналежість до стилю радянського модернізму, мозаїка не була внесена до офіційного реєстру пам’яток, тож не перебувала під законодавчою охороною. Його син Остап Патик каже, що повернути мозаїку в такому вигляді, в якому вона була, неможливо, хоча не заперечує, що через нові технології її можна відтворити, але це обійдеться забудовнику дуже дорого.

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:
19 Серпня, 2019 16:59
... Так, вичайно, хто би сумнiвався. Власноруч виsере i налiпе
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!